Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynovy kotel s prutokovym ohrevem vody

Dobry den,

rad bych se zeptal, zda je mozne umistit kotel pro prutokovy ohrev TUV v pripade bytu 2+KK i na zachod, nebo jsou tam nejake regule ktere to neumoznuji? Dale bych se rad zeptal, zda by jste mi umeli doporucit nejaky konkretni model s dobrym pomerem ceny a vykonu, pokud by sel umistit na zachod pak by nemusel byt ani extremne tichy.

Dekuji

Chceš rovnou kupovat topidlo když ani nevíš jaké potrebuješ ?

Co a kde je možné umístit, určují stavební pomery, máš komín ? odvedeš spaliny skrz zeď ? kde je plynový rozvod ? papíry kolem zrízení plynového spotrebiče te nezatežují ?

Nejsem projektant, no mám obrovské pochybnosti aby nekdo povolil plynový spotrebič v prostoru kde je umísteno potrubí plynu sloužíci jako prívod i pro další byty ...

Ty tvrdíš že u Vás máte v klasickém panelákovém byte ve stoupačkách komín ? Ja mel za to že jde o vzduchové potrubí ...

Aby to byl komím, nesmelo by to mít napojení na byty v podlažích pod tebou a nad tebou. Každý byt by musel mít svúj komín, tedy kolik podlaží, tolik komínu a stejný počet zakončení na streše.

Dejme tomu, panelák má 6 podlaží, každej byt svúj komín, Ty máš ve stoupačkách 6 komínu ?????