Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem páková dřezová baterie

Zdravím,u stojánkové dřezové pákové baterie Titania Iris

NOVASERVIS 92091.0

mám následující problém:kvůli výměně těsnění jsem ji měl nedávno rezebranou a zřejmě jsem při zpětné instalaci něco přetočil nebo nedotočil, protože nyní lze rukojetí směrem doprava-studená voda otočit jen cca 1cm a studená teče normálně,ale u teplé vody směrem doleva lze rukojetí otočit o hodně více,ale než začně téct teplá voda tak to trvá minutu i déle a tlak je velmi slabý. Může to být způsobeno kartuší nebo pořpípadě jsem někde něco nesprávně nastavil. Prosím o polopatické rady k věci, díky

Mohl jste pootočit kartuši vůči baterii. Kartuše má na spodní straně dva válcové výstupky, které musí zapadnout do děr v těle baterie, odpovídalo by to i tomu, že pákou jde otáčet ve větším rozsahu, než by mělo. Ty výstupky kartuši v těle baterie vlastně aretují a rozsah chodu páky je pak dán pouze kartuší. Teď se vám pravděpodobně otáčí i kartuše v těle baterie, což je špatně. I když v tomto případě by vám kartuše nemohla těsnit, takže je to asi blbost. Jedině snad, že byste ty výstupky nějak ulomil. Každopádně nejsnadnější je kartuši vyndat a podívat se, není kvůli tomu ani potřeba baterii vytahovat ze dřezu. Zkuste jestli jde tím čtyřhranem nahoře kartuše otáčet v obvyklém rozsahu, nebo více, pak by byl asi ulomený nějaký doraz uvnitř kartuše. Jinak po rozborce a sborce baterií občas dojde k uvolnění různých usazenin a ty zanesou sítka ve spořiči vody na konci raménka, případně i sítka v samotné kartuši.