Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je podobné azbestové látce..?

Ahoj, mám tady jeden dotaz..Potřebuju si nějak po domácku vyrobit azbestovou látku..Na motorce mám výfuk, který kreje plast..Jenomže ten plast je těsně na výfuku a když to takhle nechám, tak po pár jízdách budu mít ten plast spálený na uhel..Uvnitr plastu, je už nějaká látka..Je to taková tvrdá textilní látka + alobal..Jenomže je tam toho málo, chtěl bych tam přidat ještě najakou vrstvu..Nevíte jak po domácku odizolovat ten plast od výfuku..? Díky :)

Když tam narvu skelnou vatu, tak ta tý teplotě odolá..? Kdybych tam dal skelnou vatu + plus na to alobal..? :) No, tak jakou plouchou to dosedá, je jedno, budu to tam muset dát tak i tak..Samozřejmě když to dosedá větší plochou, tak to bude namáhaný víc..Jak myslíš jaká mezera bude estetická..? Vidět to nebude, takže je to jedno :)

Sežeň si skelnou tkaninu na laminování. Existuje tkaná jako plátno, nebo i netkaná (vlákna jsou cik-cak). Je v různých tloušťkách, bylo by asi lépe slabší, ve více vrstvách. Je li místo, udělal bych jakýsi sendvič - tkanina alobal tkanina alobal. Alobal má silné odrazové vlastnosti pro sálavé teplo. Nesmí se však tepelného zdroje přímo dotýkat.

No mám tady doma nějakou minerální vlnu a měli jsem jako tepelnou izolaci..Mohla by být ta..? Ale tadyta do tu máme je celkem tlustá, takže kdybych ji rozřízl a dal jak říkáš, alobal, vatu, alobal, vatu..Takže přímo co se bude dotýkat výfuku mam dát vatu a ne alobal..? :) Díky

Pokud použiješ tu vatu, což taky půjde, tak dej jako první vrstvu od výfuku alobal, pomůže držet vatu pohromadě. Nejdříve alobal pomačkej a pak opatrně vyrovnej tak aby tvořil něco jako krepový papír. Nebude se při tvarování trhat a bude se dotýkat výfuku v menší ploše. Pak vatu a zase alobal. Možná to bude stačit, pokud bude místo tak ještě jednu vrstvu.

Super..:) Díky moc za pomoc..Takže ještě jednou..Jdu směrem.. 1) Výfuk - 2) Alobal, kterej smačkám do kuličky a potom opatrně rozprostřu..? - 3) Mám doma silnější vatu, takže uřiznu kus, TENČÍ kus - 4) Dám zase alobal, ten už nemusí bejt smačkanej ne..? 5 ) Případně dám ještě další vrstvy..Může to být takhle..?

Ale teď ještě jedna věc..Potřeboval bych, aby to nějak drželo pohromadě..To znamená, že by bylo nejlepší, kdybych to asi nějak slepil..Alobal + vata + aloba..Slepit dohromady a přilepit na ten plas..Jenomže nevím jestli bude to teplo děla dobře tomu lepidlu..:-/ Co lepidlo z tavný pistole..? :) Díky :)

ZeroZero:
Určitě to radši zalepím, jistota je jistota, když to budu sundavat, tak ať to tam aspoň drží.
1. Mám to teda lepit v bodech?

2.Jinak, nějakou bližší specifikaci pro ten silikon, jak vzít nemáš? :-)

3.A jak si říkal že alobal odvrátí teplo, ale nesmí být přímo na zdroji. Nebude vadit když bude, výfuk, alobal, vata, alobal, plast? :-)

4.Má být i ten alobal dál od výfuku pod vatou zmačkanej?

Díky za odpověď na otázky :-)

1) V bodech stačí, také se sníží přenos tepla.
2) Jakýkoliv silikonový tmel v kartuši, lépe s označením "neutrální", aby během polymerizace nežral Al folii.
3) Uvedené pořadí vyhovuje.
4) Pomačkání folie ležící na výfuku snižuje kontaktní plochu. Pomačkání další vrstvy není nutné, snižuje ale možnost roztržení při tvarování.:-)

Jo jo myslím, že to bude v pohodě. Jen se divím, že to nemá vyřešené výrobce. Možná že má, že stačí to co tam bylo a děláš si s tím zbytečně starosti.:-) Mám představu, že výrobce to měl vyřešeno asi takhle: výfuk, vzduchová odvětrávaná mezera, stínicí a tepelně částečně izolující a odrazivá vrstva (keramická látka +alobal), plast.

Ok, dneska to udělám, no, já mám na motorce laďája, takže je o něco větší než originál. Kvůli tomu tam dělám to, co dělám :-) Ano, tak jak to píšeš to je, jenomže ten výfuk je menší. já to budu musíte udělat takhle. Jinak to nepůjde. Ještě mám takovou blbou otázku..Ta vata nemůže chytnout ne? :D