Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kondenzace vlhkosti v rozích

Dobrý den, mám domek cca 90 let starý bez vodorovné izolace. Je po totální rekonstrukci-vyměněna plastová okna s trojsklem, nové omítky, zateplené stropy. Zvenku okopané a odvodněné+nopová folie. Základy kamenné asi do výšky 20 cm nad podlahu a potom cihly. Do té doby než přišly nízké teploty tak bylo vše ok. S příchodem zimy se začly rosit rohy u podlahy na vnějším obvodu domu. čím víc vlhkosti v domě tím výš se objevují mapy. Je řešení zateplit sokl nějakou vatou aby nedošlo k vlhnutí??? Děkuji za odpovědi

Mel jsem s tim problem taky. Mam nove sanacni sokly, ty bohuzel nemohu zateplit protoze musi dychat. Je to tepelnym mostem. Ja jsem to resil antikondenzacni barvou, byla to jedina moznost. Musim rict ze jsem z vysledkem docela spokojen. Vlhka mista jsou fuc ale misty se obcas na zdivu udela takove chmiri jako sanitr ale neni to sanitr, je to jen jaka si reakce. Ale jen obcas a na nekterych bolavych mistech. Hlavne ze mokre fleky jsou pryc!:puff:

Milane, pokud nemáte vodorovnou hydroizolaci, máte zřejmě vlhké zdivo. Na povrchu možná oschlé, uvnitř vlhké. Tyto stěny nelze zateplovat. Pokud jste ale přesvědčen, že zdi jsou suché, je třeba objekt zateplit. Musíte ale dát více info o stěně a jejim složení...

Jak jsem psal, budova má základ z kamenných kvádrů které končí asi 20 cm nad podlahou. POtom začínají červené cihly. Podlaha je od 15cm do 120 cm nad zemí. Kondenzace vzniká pouze ve 2 rozích budovy. Jedna strana je 15 cm nad zemí a druhá asi 90 cm. Je to určitě tepelným mostem- o tom jsem 100% přesvědčen. Fasáda je v plánu někdy v budoucnu. Jak se řeší sokl u zavěšené fasády?? Děkuji

Berte to, že jsem laik co se týká stavebnictví. Když je zavěšená fasáda, tak se dělá jen po výšku vnitřní podlahy a pak je přece sokl ne? nebo ne? Nebo se zavěšená fasáda dělá až po zem? Zavěšená fasáda je přece k zateplení a zároveň k provětrávání vlhkého zdiva. Já sem měl takovou vizi-možná špatnou: odstranil bych zásyp kterým je přihrnutý základ a drenáž s nopovou folií. Pak bych o nopovku dal např. styrodur pak nějakou mřížku na provětrávání a pak by začínala odvětraná fasáda. Nebo jak se jinak řeší zateplení soklu?

P1180680.JPG

Omlouvám se, ale nevím jak se zde jinak vkládají obrázky. Problém je v pravo, v místě kde je stůl. Končí tam původní půdorys domu který je bez vodorovné izolace-pak víc v pravo je přistavená veranda, která je ok. Ten samý problém vzniká vlevo, kde je podlaha od terénu asi 90 cm. Je tam vidět i ten kamenný sokl. Tloušťka zdí je asi 65 cm. Foto je ještě bez drenáže a nopovky