Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha do vlhkého domu po staru bez betonu

Ahoj pracanti, s manželem jsme koupili dům ze smíšeného zdiva (kamen a cihla), který je momentálně celkem vlhký, jelikož x let neobývaný. Začali jsme rekonstrukcí podlah- byla zde stará prkenná a již ztrouchnivělá podlaha "na hlíně". Přemýšlíme že nepoužijeme klasicky beton, ale podlahu "po staru", aby vlhkost z betonu nešla do stěn (dům nelze odizolovat podřezáním, jelikož stojí z části ve svahu na skále a asi by ujel). Přemýšlíme že to uděláme zhruba takto: hlínu vykopeme cca do 30 cm hloubky, na to nějaký podklad /ipa? textilie?/, na to liapor- máte zkušenosti? , rošt z trámů a na to zřejmě osb desky a na ně dřevěnou podlahu. Poradíte prosím? Manžel udělá na domě vše téměř sám, ale podlahu "po staru" nikdy nikdo z nás neviděl dělat. Jak to udělat, aby podlaha nevlhla a ani dům netrpěl? Díky za rady

Mohule, asi Vás nepotěším, ale začínáte špatně. Zřejmě si nalháváte. Kdo stanovil, že (dům nelze odizolovat podřezáním, jelikož stojí z části ve svahu na skále a asi by ujel)? Uvědomte si, že budete mít neustále vlhko o domě. I když uděláte odvětrávanou podlahu, tak stěny budeou stále mokré. Ale na to jste se neptala.
Odvětrávaná podlaha je taková, ve které proudí vzduc a vlhkost odvání mimo domek. Jelikož pod podlahou prodí vzduch, muí být silně zaizolavána proti chladu. Doporučil bych Vám pozvat na místo odborníka z okolí, aby zjstil jak hodně je objekt vlhký na navrhl řešení. Klidně pozvěte více lidí.

ve stručnosti, do podlahy drenážní trubky, liapor vysypat a položit EPS alespoň 15cm, podlaha dle výběru možností..