Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Revize komina

Dobry den. Prosim touto cestou o radu.Koupil jsem kompletni komin plewa clasik.Svepomoci postavil a nyni je na poradu dne kolaudace stavby a s ni revize komina.Rad bych jeste zduraznil, ze vsude se pise o techto kominech jako o bezpecnostnich systemech.O co tedy jde. Komin prochazi dvouma stropama a ty jsou drevene.Revize dopadla spatne neb pry musi byt spalne konstrukce vzdalene 50milimetru.Prosim, kdo mate podobny proble uz za sebou, tak poradte.Stropy a plovouci podlahy se mi teda trhat nechce.Je to prece bezpecnostni system.Nebo ne. Dekuji f.

Vypni si CapsLock!
Upravena velikost písmen. (host)

Komín je komín a normy nikdo nebude přepisovat, kvůli jednomu komínu. Ale mohli by. :-D
"Komínové těleso je nutné dilatovat od nehořlavých konstrukcí min. 20 mm, od spalných konstrukcí 50 mm."
Já bych ten komín dal někam jinam a místo něj udělal výtah na žrádlo nebo rouru na prádlo. 8-)
Prakticky to znamená kdo tu revizi bude dělat (nachmelenej kominík) a jestli se nebojíte že to chytne a když to chytne, tak jestli vám nebude vadit, že od pojišťovny nedostanete nic. :puff: