Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na svilušky?

Zdravím.Neví nebo nemá tady někdo opravdu fungující návod jak na ně?Už bylo u nás vyzkoušeno vše co známe,ocet,citron,různé sladké nápoje,cola i různé spraye.Prostě vše co jsme různě našli na netu,ale zabere to jen na cvilku a pak se objeví zas.

loading...

Pokud to jde, zmenit podminky - svilusky milujou teplo a vlhko.
A pokud pouzivat chemii, tak tu spravnou, vhodny insekticid a ne nejaky pseudosragory. Dokonce bych i varoval pred napriklad dithanem - kontaktni fungicid se sekundarnim pusobenim na svilusky. Zaprvy kdyz fungicid tak systemak a za druhy brat neco, co ma svilusky jako primarni cil.

Vzhledem k tomu, že svilušky nežijí v půdě, ale na listech, musí se přípravek aplikovat postřikem na rostlinu, zejména na spodní části listů. A je rozhodně lepší speciální přípravek na svilušky, než univerzální mospilan.

Mospilan je systemový prostředek tzn, že se nastříká na rostlinu kamkoli, dostane se do šťávy , která koluje v rostlině a pro všechny potvory je ta kytka pak jedovatá. Je ale pravda, že o použití v zalívce jsem ještě neslyšel. Jinak Mospilan je super postřik proti různé havěti. Mám s ním vynikající dlouholeté zkušenosti při pěstování bonsají.

No já nevím..Postříkal jsem je Mospilanem,ale výsledek nic moc.Ty bestie mi žerou malej baobábek kterj mi na jaře konečně vyklíčil,a zjistil jsem že se objevily i na bobokovým listě co mám na parapetu.Asi to fakt chce nějakej přípravek přímo na ně..

Na svilušky musíte vždycky 2x, jednou to nestačí, protože se dolíhnou. Myslím, že je to max. 14 dní. Naopak jim vyhovuje suchý vzduch. Osobně dávám přednost Omite, rostlina do skanutí a trochu i na povrch půdy.

na svilušky a obdobnú háveď je vynikajúci diffusil H alebo diffusil V,výhoda je že ničí všetky vývojové štádiá,nevýhoda je že po cca hodine-dvoch treba rastliny velmi pozorne poumývať od zbytkov prípravku,pokial sa použije vo forme šamponu,inak zaschnuté,neumyté zbytky šamponu poškodzujú neskôr listy a iné mäkké časti rastlín na ktoré ide priame slnečné svetlo....
...diffusil H je súčasťou napr. detského šamponu na vši,predáva sa buď označený ako diffusil,alebo ako šampon na vši a roztoče,rozdiel v ich označení je H-ako human,pre použití pre človeka a V- ako veterinary pre použitie na zvieratá......