Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr auta

Dobrý den,

pomalu mě čeká výběr ojetého automobilu, protože současný dosluhuje. Z určitých důvodů je limit 6000€ a určitě pro něj pojedu do D.

Parametry:

- určitě benzín, jetý diesel mě zklamal už dost, navíc mám benzín prostě radši, roční nájezd do 20tis km
- rozumný výkon, kolem 100kW+
- kvalita, spolehlivost (už jsem si užil dost :-D)
- hodil by se kombík, ale není nutně podmínkou

Do užšího výběru se mi postupně dostalo BMW 318i 2003 (radši bych 330i, ale jsou drahé a je jich málo), Toyota avensis 2003-4 (raději bych tu 2.0 než 1.8) a Honda civic 2.0 2004, všechny by měly být "top" spolehlivé a splňovat výše uvedené. BMW je prostě BMW + náhon na zadek. Avensis vypadá hodně luxusně a věřil bych mu, za stejné peníze je o maličko novější než BMW, které už není takový krasavec (ale pořád pěkné). K civicu jsem došel tak nějak náhodou, dá se sehnat levněji a nebo novější než výše dva zmiňované a velikost kufru by nám asi stačila, spolehlivosti taky dost věřím.

Vynechal jsem auta, která bych rád, ale ... např. Forester (když už, tak turbínu a ta prostě žere, navíc Forester vypadá vždy starší a hnusnější než je), Pajero (nepotřebuju i když bych ho chtěl), atd. atd.

Uvědomuju si, že v téhle otázce se blbě radí a co člověk, to názor.

Díky všem.

PS: můj výběr vypadá na mobile.de takto: suchen.mobile.de

K tomu Civicu bych řekl, že s touhle motorizací 2.0 to bude Type R - tedy dosti sportovně naladěný model - značně tuhý podvozek, kovové pedály, jemná spojka, a podobně. Velice svižné auto vhodné na vyblbnutí, po úpravách i na soutěže, nabídne všechno, jen ne pohodlí na dlouhé cesty. "Civilní" verze 7. generace Civiců se dělali v motorizací 1.4 a 1.6, nebo diesel 1.7.
Základní poznávací znamení Type R je, že že logo H na masce je v červeném poli.

Za těch tvých 6000€, bych měl z "D" sedm ojetých aut ve slušném stavu, která bych do smrti neojel a ještě by mi zbylo 10000Kč na benzin. :puff:
Ale máš pravdu, peníze kazí charakter, tak se jich koukej rychle zbavit. :-D

hodil by se kombík

Kombík mi stojí na dvoře, taky z "D" za 200€. Potřebuje jen novou masku a světlomet.