Mobilní dům - informace
Dobrý den,
již delší dobu přemýšlíme o společném bydlení s přítelkyní. V úvahu přišel byt, ale jelikož máme k dispozici větší pozemek a oba jsme z vesnice raději by jsme se usadily zde, alespoň dočasně. Bohužel nedisponujeme s tak vysokými finančními prostředky aby jsme si postavili dům, nebo si nechali postavit nějaký z "domů na klíč".
Proto nás možnost mobilních domů velice zaujala. Slušné se dají sehnat už kolem 300 000 Kč a to by jsme měli finančně zvládnout.
V úvahu přišli tyto dva: 96
122
A já bych se rád zeptal na několik věcí. Dovolím si to číslovat, pro lepší přehlednost.
1) Jsou tyto dva vhodné pro celoroční bydlení? Víte o nějakém vhodnějším, který se pohybuje v podobné cenové relaci?
2) Co musím oběhat abych si tento dům mohl postavit na svůj pozemek? Bývají s tím problémy?
3) Jak tento "mobilní dům" zateplit, tak aby se v něm dalo bydlet celoročně? Má představa byla taková, že dům obložím polystyrenem či skelnou vatou a zateplím dům tak jako bych zateploval klasický dům. Také proto aby se podobal více domu než !velkému" karavanu. Jde to? A na kolik by mě tahle sranda přibližně vyšla?
4) Topí se v něm především plynem. Na kolik mě přibližně výjde topení přes zimu, pokud budu topit plynem na nějakých 20°C? Doporučovali by jste nějaký jiný způsob topení?
5) Jaké jsou další (přibližné) náklady na provoz domu měsíčně pro dva lidi? Elektřina, plyn. Vodu budeme mít ze studny, doposud sem není přivedený vodovod.
Uvítám i další důležité informace, které se týkají pobytu v mobilních domech.
Předem děkuji za odpověďi M.
http://www.centrummobilnichdomu.cz/index.php?mobil ni-domy=21
Dočetl jsem se mnoho zajímavých informací. Tato "mobilní dřevostavba" dodává sice větší luxus, ale zase o něco vyšší cena, kterou by jsme už z našetřených financí nezvládli.
Proto by jsme raději klasický "mobilní dům" s tím, že by jsme si do budoucna rádi postavili svůj vysněný domeček a tento mobilní dům poté přesunuli na jiný pozemek, kde by jsme ho využívali třeba jako chatu.
Ale stále zůstává otázka: Jak si tento mobilní dům mohu sám zateplit a na kolik mě to přibližně vyjde? Jaká je přibližná cena celoročního topení plynem.
Předem děkuji za odpovědi M.
Celá řada stavebních úřadů přechází na argumentaci, že je to stavba a tudíž vás papírování nemine. Tolerují maringotku, která je opravdu mobilní.
Stavba to bude vždycky resp. výrobek plnící funkci stavby jakmile se to sundá z podvozku. Pokud to zůstane na podvozku bez napojení na sítě tak to je přípojné nemotorové vozidlo a stavbou to nebude stejně jako ta maringotka. Pokud bude mobilní dům sloužit k bydlení nebo rekreaci ohlídejte si aby světlá výška obytných nebo pobytových místností byla min. 2500mm!
Moje rada zní, dojděte se zeptat na místně příslušný stavební úřad! Bez věštecké koule Vám nikdo jiný poradit nemůže.
1)Bydlet se dá v ledasčem i v jeskyni.
2)viz. první rada.
3)To je na projekt.
4)a 5)To myslíte vážně?
Podle mne je takové bydlení typickým provizoriem (na věčné časy?)a jako takové poskytuje jak komfort (nižší), tak náklady (vyšší). K bodům 4 a 5 je málo vstupních informací. Jednou z nejdůležitějších je třeba HODNOVĚRNÝ A PRŮKAZNÝ údaj o tepelné ztrátě pro konkrétní umístění, protože i identický dům ji bude mít rozdílnou s místem realizace. Např. na Sněžce bude tepelná ztráta jistě vyšší, než v Pražské kotlině, nebo na Jižní Moravě.- Tolik k vytápění.
Cena za elektřinu je závislá především na tarifu (bude to provizorák na stavbu, nebo sazba pro RD ?) a na počtu osob a případnému el.ohřevu TUV. Žádné informace neposkytujete ohledně likvidace odpadních vod atd.
Na otázky 4 a 5 nelze fundovaně odovědět pro mnoho proměnných a neznámých údajů.
Plánujeme tento dům pouze na dobu dočasnou, do doby než začneme normálně vydělávat, nyní jsme oba studenti a rádi by jsme tento dům financovali z pravidelných brigád spojené s naši školou právě k těmto případům - nájem apod. Jelikož jsme z obou stran rodičů nuceni k stěhování se s tím, že máme parcelu nic jiného nám nezbývá. Byla možnost udělat si místnost u rodičů na půdě, ale rádi by jsme našetřené peníze investovali do něčeho vlastního na svém pozemku.
Poté by jsme si rádi postupně postavili vlastní domek (možná si vzali hypotéku) a tento by jsme odvezli na nějaký jiný pozemek kde by jsme ho rádi používali jako chatu. Řeknu tedy, tento "mobilní dům" by nám měl sloužit alespoň 5 - 6 let pro dvě osoby, poté by jsme si rádi postavili baráček podle vlastních představ.
Rád bych topil pevnými palivy tzn. dřevem, ale nevím co obnáší taková stavba komínu v takovémhle domečku a vím, že to jistě nebude levná záležitost, krb na dřevo již máme (sice starší, ale funkční).
Pokud by toto nebylo možné vytápěli by jsme dům přímotopy + v případě nouze plynovým krbem, který je již v domku vestavěný.
Domeček bude mít dvojitá okna i dveře, s již udělanou 5cm izolací (což není žádný zázrak, ale na internetu jsem našel pána, který je z podobné lokality jako já to jest středočeský kraj, poblíž Kutné Hory. Nemá udělanou izolaci pouze na podlaze, má dvojitá okna a topí el. přímotopy. Měsíčně ho elektřina v největších mrazech (-20°C) vycházela na nějakých 2 500 Kč, což by pro nás bylo přijatelné.
Ohledně el. přípojky nejsem si vůbec jist jak to funguje, ale nějaká el. přípojka je přímo vedle parcely neměl by být tedy problém. Ohledně vody máme možnost se napojit na studnu.
A nad jurtou jste neuvazovali?
také mne něco podobného láká....
koukněte sem:
720.cz
720.cz
Nevím odkud jsi, ale v Českých Budějovicích se dají mobilní domy sehnat za slušnou cenu.
Sice jsem ho sám nekupoval, ale známý byl s touto firmou moc spokojený.
www.mobilnidum.eu
Předem bych rád všem poděkoval za rady .
S přítelkyní jsme se rozhodli pro nějaký takovýhle, půjdeme se podívat do skladu v Kolíně, který je nedaleko našeho domova a poté se rozhodneme raději by jsme nějaký větší:
108
Nechci zakládat nové vlákno a proto bych se rád zeptal zde. Máme k dispozici krb na dřevo a rád bych ho zaměnil s tím krbem plynovým, který je již v mobilním domě. Hledal jsem na internetu a bohužel jsem nikde nenašel jak by se to dalo udělat.
Na kolik by vyšla stavba komínu v mobilním domě?
Děkuji za odpovědi.
Na ten komín se zeptej prodejce, jak se pojedeš kouknout na domek.Jsou ochotní a docela o nich vědí.
Taky s mladou plánujeme koupit jeden veliký či dva malé a spojit je.Pozemek máme od rodičů, nemáme však zbytečný milion a víc na stavbu domu.
Dovolim si udelat malou reklamu:
modular-building-system
Tohle mame my, prave tretim rokem. Zacit se da s malym barakem a postupne pristavovat. Podle me lepsi reseni nez zateplovat dva spojeny mobilheimy.
Co to stojí?
no, 4 moduly nas vysli na 1.5MKc. Skromne vybavenej 1 modulovej longhouse tipuju tak kolem 450-500KKc, precijen ta sanita dela docela dost, dalsi modul pak uz bude levnejsi.
Mobilní domy vybavují krbovými kamny na www.mobilnidum.eu Podle stránek s tím mají hodně zkušeností.
Tento mobilní dům nesplňuje technické požadavky na stavby RD a stavby pro rodinnou rekreaci a tedy Vám to žádný stavební úřad jako dům či chatu nepovolí. Na tu změnu vytápění bych se vyprd. Vždyť vytápíte jen podlahovou plochu 30m2. Dále tam máte plynový sporák, ten taky zrušíte?