Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Měsíční spotřeba plynu

Dobrý den, dopředu se omlouvám za hloupý dotaz:-) Jsem laik, ale zajímalo by mne, zda je normální měsíční spotřeba plynu 1000 m3. Máme dvougenerační, nezateplený dům, topíme cca na 20 stupňů, teplotu vody v radiátoru 66 stupňů. Máme nový plynový kotel, není kondenzační, a tak nám plynař nedoporučil topit míň, že ho prý zničíme. Spotřeba se mi zdá i tak dost vysoká. Loni jsme měli za celý rok 6000 m3, což je strašně moc. Platíme 7.000,- Kč zálohy a dopláceli jsme 20.000,-Kč. Chápu, že je dům nezateplený atd., ale i tak je to strašně moc a chtěla bych vědět, jestli by to třeba nemohlo být i vadnýma hodinama...tak strašné úniky nejsou možné, jsem z toho nešťastná. Takže děkuji za jakoukoliv odpověď. Petra

Tak ,když si to tady čtu,tak je to šílenství. Já mám dvougenerační dům 180m2 topím na 25-27stupnů horká voda teče bez omezení spálím na přepočet plynu 8tisíc kubíků,ale jelikož topím dřevoplynem dřevo si za jeden den nadělám s klukem vlese pro svou potřebu,tak topím za ten den práce,protože 130 000kč za den v té těžbě nevydělám.