Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím vyrobit toto - dřevo hrana ?

Zdravim
potreboval bych poradit jakym nastrojem vytvorit na hrane dreveneho spaliku, desky, podobnou hranu jako je na obrazku. Rozmery jsou priblizne a nemusi na milimetr souhlasit. Mel by to byt nastroj co se da upnout do vrtacky (treba stojanove). Uvazoval jsem pouziti rotacnich raspli (kulate)aspon na tu horni pulkulatou hranu, ale treba by bylo neco lepsiho. Asi nejlepsi by bylo pouziti nejake horni frezky s dorazem ale netusim jake :-) A cim pak vytvorit ten velky vyrez (vyznaceny zlute)?
Dekuji

[www.maoor.cholerik.cz/aukro/003k.jpg]

loading...

Nevim jak se ty frezky znaci

Máš zásadní problém v tom, že fakt netušíš, která bije. Frézka a fréza je zásadní rozdíl, to co jsi sem vložil jsou frézy. Rovnou ti řikám, že frézy jsou ti bez frézky k ničemu, jestli myslíš, že to upneš do vrtačky, tak na to zapomeň, rozbilo by ti to hubu o rukou raději nemluvit. Celý ten tvůj kus čehosi by šel nádherně vyfrézovat, ale na to potřebuješ pořádný nástroje, tj. frézku, truhlářskej ponk nebo aspoň kvalitní svěrák a několik frézek. Plus samozřejmě šikovné ruce a hlavu co ví co dělá.

Jinak sorry, ale to co jsi sem vložil jak "předlohu", mi fakt jako ozdobný cokoli nepřijde.

V domácích podmínkách to jde, ale musíš mít vybavení, stačí ti na to obyč. frézka se sadou fréz za +- 1500,- na domácí hraní ti vydrží roky, otázka je, jestli se to chceš učit dělat a zda do toho vůbec chceš investovat.
Oni totiž nejsou domácí podmínky, jako domácí podmínky. Já se tím neživým, ani nejsem vyučenej a i tak je pro mne frézování standardní možnost opracovní materiálu :-)

K tomu ozdobnymu, celkovy vzled na fotu. :-) Prave ze bych si chtel jich udelat vic, prece jenom to trosku vypada nez holej sutr. Kazdy stojanek se musi prispusobit predmetu ktery do nej prijde. Nicmene diky za rady. Klidne bych nejakou castku investoval, v tom neni problem. A nemusi to vypadat nejak profesionalne. Aby to plnilo ucel a trosku i vypadalo. Jeste neco pohledam na netu

[www.maoor.cholerik.cz/aukro/002.JPG]

Tak teď už chápu, proč jsou ty vnitřní hrany tak orvaný :-) ty mi na tom vadili nejvíc. Nebylo by v tomhle případě jednoduší udělat si silikonovou formu (obnáší to mít ale jeden naprosto luxusně zpracovanej stojánek) a lít si ty podstavce ze sádry? Pak je nabarvit a nalakovat? Vnitřek bys pak buď "dolil" přesně podle šutráku, nebo dofrézoval malou ruční frézkou za dvě kilča. Jestli nemáš pily, brusku, frézku atd bylo by to rozhodně jednodušší a výsledek asi jistější, než zpracovávat dřevo.
Jinak kamarád má pár takovych šutrů zasazenejch v samorostech (převážny "kmeny" vytažený z rybníka - vybroušený a nalakovaný, překvapivě do lesklého mahagonu :-)) a vypadá to taky luxusně, ale co hlavně, stačí mu na to rašple a šmirgl. :-)

No tam je trosku ten problem ze ten tvar (nejenom vnitrek) je skoro pokazde jinej. Podle toho jak velky ten sutr je . Nejaky univerzalni by se snad dal take vyrobit ale uz by se tam zas nedalo strcit vsechno a bylo by to omezene. Jako uplne jednoduchy neni problem. Vyrezu primocarkou tvar a pak vydlabu vnitrek. A asi to tak nejdriv skusim, udelam zaklad a potom to treba zkusim nejak dotvarovat a uvidime co a jak. Slo mi opravdu jen o ty hrany.

Ono se každému líbi neco jiné, osobne Taky jsem názoru, všechno moc ozdobné pryč ze stolu, drevo do krbu a kotle, šutr do betonu ....

jak jsem se ale dočetl, muži se mení v metrosexuály, mají fitness centra, solar centra, dávaj si delat účes, utratí na kosmetiku, hadry, boty, tolik co ženské ... bude se jim možná líbit taky vyblejskanej šutr ... brrrr ... :-)