Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dodávka proudu do provozovny.

Zdravím osazenstvo.
Stěhujeme malou dílnu do vedlejší obce a budeme potřebovat určitý příkon el.energie. Cca 60kw. Vypadá to, že místní vedení to již neutáhne. Před zhruba 10 lety v podobné situaci nás ČEZ donutil zaplatit trafo a vedení, které jsme mu za korunu předali a ten nám vesele dodával proud.

Nevíte někdo, jak to vypadá dnes? Slyšel jsem cosi o změnách, ale pouze slyšel, rád bych šel do jednání s ČEZem trochu poučen.

Myslím, že ta lekrace ze strany ČEZu bude přetrvávat.
Do domečku 50m a méně, zdarma (od roku 2005).
Co je navíc platí žadatel.
Firma, co bude provádět práce musí mít smlouvu s ČEZ (svépomocí lze ale s odb. dozorem a hrozí riziko nepřevzetí odpovědnosti ze strany poskytovatele).
"Při zřizování v již zastavěném území nemusí rozvodná soustava vyhovovat, a proto je poskytovatel energie povinen síť rozšířit, ovšem na naše náklady, což se musí také započítat do celkového rozpočtu stavby."

Příklad přípojky pro domácnost:
Celkem za elektropřípojku ...60 000 Kč
Stavební rozvaděč.............1500 Kč
Zaměření přípojky geodetem.....2200 Kč
Celkem......................63 700 Kč