Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výstavba komínu, teplovzdušné vytápění

Dobrý den, potřebuji informace ohledně výstavby komínu. V našem domě byl před lety zbourán celý komín. Chybí uplně celý. V domě topíne elektrickými přímotopy. Rozhodli jsme se, že postavíme celý nový komín. Potřebuji poradit, co to obnáší, na kolik to asi vyjde apod. Chtěli bychom si postavit krb a vytápět dům teplovzdušně. I do podkroví. Jaký komín, jaký krb, jak na teplovzdušné vytápění, jakou techniku. Prostě všechno. Jsem naprostý neználek, tak prosím o radu. Sedlo střechy je asi ve výšce 9 metrů. Děkuji za radu. Jenda

Hmm, tak tento spôsob distribucie tepla je zatial dost exotický u rodinných domov v regione strednej europy.

System predstavuje:
- zdroj tepla
- zdroj pretlaku/ ventilator
- potrubia
- klapky
- filtre

V amerike sa to užíva hromadne, systém rozvodu vzduchu využíva klimatizácia, ich drevodomy majú mizernú tepelná kapacitu, značí, zakúriš je teplo okamžite, zapneš chladenie, za okamih je zima, ...

U nás sa to užíva u veľkých polyfunkčných budov, hlavne vo veľkých priestoroch občasne užívaných, ako sú kongresové sály, divadlá ... ale aj obchodné centrá sú takto vykurované. Vo veľkých objektoch strojovňa ako zdroj hluku nie je problém, no u rodinného domku ?

Pokud máte dobrou dispozici , udělejte to bez větráku a potrubí. Znamý si nechal postavit dřevodomek .Dole má propojené dvě místnosti (kuchyn a obyvak ). Mezi nimi je socialka a a otevřené schodiště do patra. Tam má 3 místnosti na spaní. Když chce teplo otevře dveře .Na noc samozřejmě zavírá , aby tam nezdechl vedrem.Vytápí to klasickými litináky (jotul) .cca 8m3 měkého dřeva za rok.
Mužete se podívat třeba na tyto http://www.kominictvi.com/cz/kanadska-kamna/kanads ka-kamna/true-north Má to velké topeniště cca 40 široké a 50cm hluboké.Do rána vám zbyde dost žhavého na přiložení.
Pokud chcete vložku tak http://www.youtube.com/watch?v=CR1hOrkEzUY&feature =player_embedded