Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové topení

Dobrý den chtěl bych se poptat na nejlepší a nejlevnější provedení vytápění ve starším domě. Plocha je 78m2 a cca 140m3 objem. Chceme dům rekonstruovat elektriku. kanalizaci, vodovod, topení. Dříve byl vytápěn akumulačkami. V minulosti byl vyhotoven projekt na plyn ale nebyl realizován. Teď řešíme čím topit zda elektrokotlem a krbovými kamny, nebo plynem. Přál bychsi krbová kamna i plyn ale to nejspíš není možné z důvodu jednoho komína. Jak by jste takovou situaci řešili? Kolik stoí výstavba dalšího kmínu a jestli je problém proněj vytvořit nový otvor ve stropě. Pokusím se připojit obrázek jak to tam vypada
Díky za názory

Přál bychsi krbová kamna i plyn ale to nejspíš není možné z důvodu jednoho komína

Komín není u Vás problém.

Plynové kotly si dnes bežne vystačí otvorem ve zdi, jsou to tkz. závesné turbo kotly, komín není potreba.