Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem praská barva

Zdravím.. chtěl bych se zeptat. Nyní stříkám sprejem barvu na rám pionýra. Po odstanění staré barvynatřeno základovkou. Byl nanesen jedna vrstva barvy (sprejem) druhý den druhá. Nyní je barva popraskaná.... nevíte proč? Je to následek toho, že by na barvu byla zima?...

Natření základovkou se přebrousí papírem pod vodou č.600 a výše, podle kvality. Pokud tam jsou nepatrné oděrky tak se to stříkne plničem. Po zaschnutí opět přebroušení, pokud je příprava kvalitní volí se na přebroušení vyšší číslo papíru. Jedná se o hladkost. Jsou-li po přebroušení základu větší oděrky používá se tažný dvousložkový tmel na vyrovnání a opět se brousí. Když už je to tedy připravené na konečný nástřik tak se nemusí čekat do druhého dne ale: první stříknutí je t.zv. naprášení, aby se barva chytila, nechá se trochu zaschnout a stříkne se druhá vrstva na zakrytí a opět po zaschnutí se dá konečná vrstva, ale pozor, aby to neteklo, nesmí se stříkat silná vrstva, musí to být stejnoměrně. Barva se stříká t,zv. do "živého". Časy mezi zasycháním se volí podle teploty.

Základ se nespojil s vrchním nátěrem, toto právě zaručuje "plnič", dříve se tomu říkalo stříkací tmel a byl bud syntetický, který se dobře brousil, anebo nitro, ten byl tvrdý a špatně se brousil ten šel dobře přebrušovat přes tech.benzin

tak je chyba na mé straně... nešlo by ani o to zda jsem to natřel základovkou nebo stříknul plničem. Jde o to, že základovka je synteticá a barva ve spreji je acetonová... tudíš výsledek reakce je to, že to popraskalo... děkuji za předchozí rady