Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojení svítidla

Ze stropu černý a zeleno-žlutý (rozvod TN-C). V lustru hnědý a modrý. Propojit i zeleno-žlutý s modrým, nebo propojit pouze černý s hnědým a modrý v lustru a zeleno-žlutý ze zdi nechat nezapojené? Děkuji.

Chceš, aby se lustr rozsvěcoval elektrickým proudem? Tak potom propoj černý s hnědým a modrý se zeleno-žlutým.
Pro jistotu se ale podívej do svorkovnice v krabici pro lustr,či vypínače, kterým se to bude ovládat. Jestli ten modrý nezůstal například v omítce stropu.