Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlé relé - jaké a kam pro něj?

Při řešení regulace jsem narazil na problém, že elektromagnetické relé nestačí zareagovat sepnutím kontaktů na krátký spínací impuls. Nesepne "samopřídržný" kontakt. Předpokládám, že elektronická relé jsou rychlejší, ale bojím se jejich přílišné citlivosti na snížený odpor na spínacím kontaktu, který by spustil relé nechtěně.
Dotaz: Můžete mi někdo prosím doporučit spínací přístroj na 24Vss (DC), s dvěma přepínacími kontakty na 24V/1A, kde by ideálně byla možnost regulovat citlivost vstupu, nebo časové zpoždění reakce v rozsahu mSec. a které by mělo rychlejší reakci (na kratší podněty), než elektromagnetické relé, používaná např. v tištěných spojích?
Děkuji :-)

To ne. Potřebuji zastavit stroj při poruše, jejíž snímání někdy trvá menší dobu, než je doba reakce běžného relé. UPS podle mne napájí počítadlo trvale a pokud nepřijde soudruh proud ze zásuvky, napětí z baterky je tam furt, jen není nabíjená (teda asi, neznám to).

zkus polarizované relé které se jednostranně nastaví. V klidu je drženo trvale proudem, když zmizí permanentní magnet relé překlopí. časy jsou krátké jelikož jeho použití v telegrafní technice važaduje spínání pulzů 20ms a méně...
Pokud by se použilo relé se dvěma vinitími, dá se druhé vinutí použít jako řízení citlivosti stylem předmagnetizace
pozor aby to fungovalo je potřeba to napájet stejnosměrně a správnou polaritou...

Ano, něco takovýho jsem měl na mysli, ale proč se nemohu dopídit rychlosti při sepnutí(!?) Obávám se, že všechny magnetické systémy budou pomalé, včetně polarizovanýho relaisu... Zatím pátrám v katalogových listech, ale překupníci si ani nedají práci s překladem a podrobný technický data jsou asi tajemstvím i pro BIS a CIA.
Pro 230V bych použil SMR-T a bylo by asi po problému, ale mám k dispozici jen mžikový spínací povel a to nemohu zaručit i nějaký svody - snížený izolační odpor při rozepnutém kontaktu povelu.
Proto jsem požádal o osobní zkušenost někoho z přítomných... Inu pátrám, pátrám :-/

Kde ho koupím v takovém provedení, abych ho nacvaknul na DIN lištu, zapojil a šlo to? A když to nejde, někdo jiný přijde, vycvakne, vymění a zas to funguje? Jde mi o schválené zařízení, vyráběné alespoň malosériově - domácí "bastl" (bez toho, abych tím označením chtěl urážet) nechci z několika důvodů.

Omlouvám se, že do toho kecám, když nejsem od fochu. Spíš tu radím, kde a jak se zeptat.
Trochu si pročti tohle:
wiring_man_cz.pdf
Zpožděný přítah mají označený jako Funkce 11.
A pak jim třeba zavolej, nebo napiš email.
Kontakty jsou na Telefon: 267 990 440 E-mail: podporaCZ@Eaton.com

Bydlím ve městě se sedmi tisíci obyvateli; je tu obchod s elektroinstalačním materiálem a hádám, že by mi nějaký typ spínače poradili. Elektrikáři z fabrik tam většinou uspějí.

Katalog je postarší a zas jsem nenašel technický údaj o době reakce. Copak to je tak nepodstatný údaj, že se neuvádí v technických datech?! Mimochodem - spínání přes klopný obvod funguje, takže nějaký elektronický relé to musí umět sepnout. Jen přimět výrobce, aby řekli, co vlastně vyrábí, abych si to od nich mohl koupit ...]:( To je fakt sitvace :-/