Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojení světla se třemi žárovkami

Dobrý den,
zkoumala jsem spoustu diskusí na netu, ale pořád jsem nenašla odpověď, jak správně bych měla zapojit světlo se třemi žárovkami, kdy z každé žárovky vychází modrý a hnědý drát. Ze stropu mi pak koukají dráty 3 - hnědý, modrý a zelenožlutý. Světlo nemá kovovou konstrukci, je dřevěné.
Koupila jsem si čokoládku, ale nevím jak správně tam zapojit kabely.
Zkoušela jsem do 4 čokoládky zapojit do každé svorky na jedné straně hnědé kabely a na druhou modré, ale takhle mi to vyhazuje pojistky takže to asi nebude to pravé ořechové.
Prosím můžete mi někdo poradit, nějak srozumitelně jak to správně propojit.
Už vím, že ze stropu je hnědý fáze, do kterého jde proud, modrý je nulák a zelenožlutý je bezpeč.kabel. Jak to ale správně propojit v čokoládě nevím.
Díky za rady

nicméně s ohledem na předpisy doporučuji nechat provést zapojení někým, kdo má "padesátku".

Nedramatizuješ to trochu? :-| Na ty dva dráty snad žádná vyhláška 50 není nutná. Spojit hnědý s hnědým a modrý s modrým musí zvládnout každý chovanec Jedličkova ústavu, dokonce i na sedativech... :-D

Děkuji za jednu rozumnou radu. Ty předešlé odpovědi od ostatních nebudu komentovat. Chápu to jen správně, že všechny ty 3 dráty od žárovek můžu dát do jedné svorky v čokoládce? Takže budu mít vlastně čokoládku jen ze dvou respektive 4 vstupů?
Jináč pro ostatní....vypínač mám jednoduchý...kdybych to chtěla zapojit tak, aby to svítilo 1+2, tak bych se tu určitě vymáčkla a 50 mi taky ještě nebylo...:))

Jo, potřebuješ dvě dutinky = 2 elementy čokolády.
Napadlo mě, že to propojení 3 drátů s tím čtvrtým ze stropu bude praktičtější provést tak, že z jedné strany dám dva dráty (od stropu a od jedné žárovky) a z druhé strany dutinky dám dráty od těch zbývajících dvou žárovek. O stejných barvách řeč už byla.
Doufám, že to není proti nějakým zvyklostem. Mechanika čokolády bude tímto symetricky utažená. Jsou-li ale dráty od žárovek výrazně tenčí, tak to udělej podle logiky jeden do třech.

Fotka - lustru, drátů, vypínače - by napověděla. A že ze zdi kouká zelenožlutý drát to ještě nemusí nic znamenat. Možná, že předchozímu nájemníkoví zbyl a on ho použil jak se mu to hodilo. Zkuste se zeptat sousedů, jestli někdo nemá v tom praxi.
BTW: "Padesátku" musí máít každá uklízečka - jde o to, jaký paragraf.

Jak psáno víše je potřeba napsat jaký je vypinač (jednoklapka-č1,dvojklapka-č5).Jinak ze zkušenosti ze staveb vím,že se občas kabely zamění,protože zrovna nejsou.Prostě misto A-O se dá C-J.To může bít i Váš případ.Když zapojíte modrý a hnědý a vyhodí to jistič.Myslím si,že máte vypinač č5 a po modrém-pracovním běží druhá fáze a zelenožlutý je nula.Takže by Vám svítila jedna a dvě žárovka-y.Pěkný nový rok.