Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká pokládka podlahy na půdě.

Zdravím všechny zde na poradně.
Mám dotaz ohledně skladby od stropu v podkroví do pochozí vrstvy na půdě.
Mám takovouto skladbu: Protipožární sádrokarton 12,5mm na závěsné konstrukci
Vzduchová mezera cca 150mm (kleštiny, hambálky umístěné nad vaznicí)
Parozábrana s oboustrannou hliníkovou vrstvou
Mezi kleštinami 160mm tepelné izolace ISOVER
Půda bude mít pouze pojistnou hydroizolaci

Chtěl bych udělat půdu pochozí.
Dočetl jsem se, že není vhodné používat jako záklop na půdě OSB desky.
Desky ale mám a nechce se mi již nijak zmenšovat prostor na půdě nějakou další konstrukcí
pro vzduchovou mezeru. Momentálně je konec(vršek) izolace zároveň s kleštinou.
Myslel jsem si, že bych to mohl všechno obejít tím, že bych desky položil rovnou na
kleštiny (přišrouboval)a kvůli propustnosti bych navrtal v nějaké rozteči(???)díry.
K tomu bych poprosil o nějaký odborný názor, případně návrh, jak by se tam
dali ty OSB desky použít.
Děkuji za případné odpovědi.

agy,Vaše skladba, pokud jsem pochopil správně bude od teplé strany:

1) SDK
2) Kvalitní parozábrana
3) mezi kleštinami vata Isover 160mm***nevím lambdu vaty, ale určitě je to málo, navíc přes kleštiny nemáte žádnou izolaci. To je chyba!!!
4) pojistná hydroizolace ***asi myslíte kontaktní folii pod krytinou

Určitě nesmíte zaklopit vatu nepropustnou deskou, jako je dřevotříska či OSB nebo QSB deska. Je to z důvodů. že se ve vatě bude dělat rosný bod (to je normální stav, kdy teplo narazí na studeno). Pak nemá kudy odcházet kondenzát pryč z vaty. Často bývá další problém, že ve hřebeni je špatně ukončená membrána (difuzka) a vlhkost se sráží na folii, krokvích a podobně.
viz fota:http://cukrar.rajce.idnes.cz/Juta_obrazky/#plisen_ OSB_01.jpg
http://milancukrar.papricka.cz/plisen-nad-izolaci/
http://milancukrar.papricka.cz/kondenzat-na-folii- a-plisen/
všichni si mysleli, že to dělají dobře, ale takto to často dopadá..

jelikož dneska u poče končím, budu až příští rok, klidně se dotazujte telefonem...

Znovu všechny zdravím a děkuji za reakce.
Přiblížím některé Vaše otázky:
Pojistnou hydroizalací jsem myslel, jak vypadá půda,
že není nijak zateplená.
Izolace je klasická jako oddělení bez tepelných ztrát
stopu v podkroví. Šlo mi o pokračování skladby
na půdě, kterou chci udělat pochozí, ale nebude obytná
(jen jako skladiště).
Mezera mezi sádrokartonem a parozábranou vznikla tím,
že jsem nechtěl mít v podkroví přiznané trámy (vaznice),
ani "schod", tak že jsem to dal do roviny sádrokartonem.
Izolace je jen 160mm, protože kleštiny jsou jen právě
tak vysoké.
Ale myslím si, že s tou vzduchovou mezerou a parozábranou
(parozábrana firmy DAPE typ ABA - vzduchová mezera pod i nad),
která i částečně nahrazuje izolaci, to není úplně málo???
Parozábranu si myslím, že jsem zvládl udělat na 99,9%,
ale ani to nemusí být vždy dostačující.
Je pravda, že desky , přesto že se zdají být siné (22mm), by se mohly
prohýbat - rozteč kleštin 900mm.
Jinak ve hřebeni mám ukončeno správně s odvětráním folie.
Jde mi tedy spíš o to, jakým způsobem bych mohl použít ty osb desky
na stávající stav, aby vše fungovalo správně???
Děkuji za případné návrhy

Ta OSB tam nepatří, ale když už je máte, tak bych na kleštiny ještě přivrtal např. střešní latě a na ně OSB. Mezi vatou a osb vznikne mezera. OSB nedávejte až do kraje ať má vlhkost kam jít. ( přes každou parozábranu něco projde) Nezateplené kleštiny jsou slabina, + je naopak folie dape. Provrtáním osb nic nezkazíte. Také jsem pokládal osb 22 mm pero drážka na kleštiny 900 - 100 cm od sebe. Spoje vycházejí do vzduchu. Trochu se při chůzi prohýbají, nic hrozného, na skladiště je to OK.