Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napad na vyrobu formiciek na vykrajovanie cesta

Nazdar
Mam taky zvlastnu otazku, nenapada Vas, z coho by sa dali vyrobit formicky na vykrajovanie ? Ale nie take bezne, hviezdicky zvonceky a tak, ale nieco co by som sam spravil podla lubovole. Najskor jedine z plechu, ale nenapada vas aj nieco ine ? ako by sa to dalo poriesit ?
Dakujem

Z hygienického hľadiska, aj z hľadiska tvarovania (a držania tvaru), sa mi ako optimálne javí použitie nerezového plechu 0,5 mm. Nastrihať pásiky o výške cca 2-3 cm, vytvarovať podľa ľubovôle, konce znitovať (alebo inak spojiť).
Kovové pásiky sa možno aj dajú kúpiť v nejakom bau... Inak ich treba nastrihať.

Ak sa jedná o pár kusov medovníkov, robil by som to na "sprosťáka" - požadovaný tvar vystrihnúť z výkresu (alebo iného tvrdšieho papiera), položiť na cesto, obrezať ostrou špičkou noža.