Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kotel DAKON BEA 24 BT

Jaký má být tlak v kotli? Kolik bar? Kotel nám začal spínat a pak hned vypíná, jako by nemohl nastartovat či jak to popsat. Když jsem před dvěma dny trochu dotlakovala, hned sepnul a normálně se rozjel, dotlakovala jsem ale opravdu jen trošku a teď po dvou dnech to začal zase dělat. Je na 1,7bar. Mám znova dotlakovat, nebo ho nechat vypnutý a zavolat opraváře? Děkuji za radu.

Tlak v systému v barech by měl být v uzavřeném systému (s expúanzkou): výška topné soustavy v metrech děleno 10 a plus 0,1 až 0,2 (barů) Pokud máte v systému tlak 1.7 bar a kotel se neudrží nastartovaný, asi bude vhodné volat servismana a s ním věc konzultovat.

když je seplý letní režim kotel zapalí ale začne rychle stoupat teplota a tlak a jsou horke trubky k topení a voda je jenom vlažná.po chvilce začne tlak kmytat začne v kotli bublat rachotit a vypusti se para z přetlakoveho ventilu.voda je dopuštěna.diky za odpověd.mame také dakon BAE 24 BT