Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obkládání sádroše - penetrace

Dobrý podvečer, při obkládání zeleného sádroše v koupelně se doporučuje SDK penetrovat (běžnou "hloubkovou penetrací"?) a prostor kolem vany natřít tekutou lepenkou - bez penetrace. Chápu to správně, že?

Je zapotřebí "ctít" výrobce penetrace i při volbě flexilepidla? Tj. všechno od Den Bravenu, Soudala, Ceresitu...? Nebo je to fuk? Děkuji.

Sádroš bych určitě napenetroval... ať pod lepidlo, nebo lepenku. Mělo by se používat tzv.systémové řešení tj. vše od jednoho výrobce. Snažím se to dodržovat, ale kolikrát jsem taky dal penetraci od jednoho, lepenku od dalšího a lepidlo zas jiný ( byly to různé zbytky) ...a vůbec žádný problém jsem nezaznamenal.

Dobry den. No ja jsem penetroval a cast kde je myci prostor jsem pouzil hydroizolaci bez penetrace. Vse i lepidlo bylo od ruznych vyrobcu. 1 a pul roku a zadny problem. Podle me penetrace zpevni podklad SDK pro nanaseni flexi lepidla. Ale vim ze penetracni nater tam taky byt nemusi. Zalezi na vas.