Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HEPA filtry

Zdravím,
chtěl bych se prosím vás zeptat, zda-li s tím má někdo zkušenosti. Chtěl bych mamce koupit k vánocům vysavač a přemýšlím, jestli mám uvažovat o vysaváčích s HEPA filtry nebo obyčejnými. Má to nějaké výhody?
Slyšel jsem, že i když bych si koupil vysvač s omývatelným HEPA filtrem, musel bych ho i tak měnit co 3 měsíce. Je to pravda?
Popřípadě, jestli máte zkušenosti, rád bych si je vyslechnul.
Děkuju

HEPA ano a určitě omyvatelný.
Třeba jemňounký prach z broušení sádroše a bourání cihel často projde pytlíkem a zachytí jej až HEPA.
výměna co tři měsíce je spíš zbožné přání výrobců vysavačů. Vydrží víc.

Ale jestli máte doma alergika, mění to situaci.