Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nikon D90 - neoriginální baterie

Zdrvaím. Mám doma Nikon D90 a dvě baterie. Jeden oroginál Nikon (EN-EL3e 7,4V 1500mAh 12Wh) a jednu vyrobenou v Číně (neoriginál) (7,4V 1800mAh a 13,3Wh). Obě fungovali skvěle. Včera jsem ale natáčel krátké vidoe přes live view a najednou se sklopilo zrcadlo a všechno zhaslo. Nic nereagovalo. Dal jsme tam tedy originální baterii a zapnul. Ukázalo se hlášení Err ale po vyfocení jen tak na test se vše srovnalo do normálu. Když tam teď vložím neoroginální baterii foťák nezapnu a dokonce se ve vyplém stavu neukazuje ani místo na kartě.

Nevíte co se mohlo stát? Je to baterií?

náhlým úmrtím (vnitřní zkrat).

není to dlouho, co mi takhle odešly dvakrát za sebou aku do ThinkPadu. První po dvou měsících, druhý asi po třech. Vždy v záruce vyměněno, třetí, poslední zatím drží. Výrobce polská firma WhitePower, co je uvnitř netuším, ale nejspíš čína.