Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstranit beton

Čeká mně oříšek v podobě rozbíjení betonu na dvoře.Nejde to palicí, natož majzlíkem ani za mák.Zbíječku bych nezaplatil.Tak mně napadlo půjčit si Hiltinu a navrtat co půjde. A v největších mrazech do děr lít vodu.To by snad mohlo roztrhat.Co vy na to?

Pokud hrubou silou a svalstvem, pak moji cikáni na stavbě používají velice úspěšně krumpáč tou špičatou stranou. Rozmáchnout se strašlivě dozadu, vší silou udeřit a zabodnout. Když se dostaneš skrz, tak to už jde dobře lámat. Když se dívám, jak jde dílo pracovníkům od ruky, ani to není pro ně příliš namáhavé. Samotnou palicí je to naprd, má velkou plochu a energie úderu je v čudu a majzlíkem si akorát omlátíš pazuchy. Si půjč elektrické kango, tím to jde také docela dobře a půjčovné není tak strašlivé.

PS: Nebo si rovnou vypůjčit četu cikánů, mají to za chviličku. Akorát si musíš dávat bacha na krompáče...

kango za 12 stovek na rozbíjení betonu?
to si troufám se zasmát - za lehce přes 2 k mám 5kg bourací kladivo a je jen na lehký práce, nedokážu si představit s tím bourat něco, co nejde narušit palicí. resp. z nouze jsem nějakej mastnější beton osekal, ale jde to pomalu a nebyla to silná vrstva + kladivo se celkem přehřívá.
na velký betony jsme půjčovali 15kg a víc sbíječky - bohužel údržba v půjčovnách nestojí moc za řeč, takže občas šel beton líp narušit palicí a klínovat, než to brát špičkou, který se do betonu moc nechtělo.