Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na správné položení kanalizačních trubek od WC

Dobrý den. Mám rozvod kanalizace po domě v přízemním baráčku a teď jsem přistavěl a budu nahoře budovat záchod a někdo mi říkal ,že mám od záchodové trubky udělat ještě odbočku s nějakou klapkou to aby když mi v přízemí někdo spláchne tak aby podtlak nevycucl vodu ze záchoda v patře. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Prosím o radu a i o průměr trubek Děkuji Futera.

Každé takové potrubí musí mít možnost na svém konci přisát vzduch. Je to pro případ, kdy někde blíže k čistírně/septiku dojde k plnému průtoku trubkou a tím vznikne nad tímto místem podtlak, který přisaje vzduch syfonem některého zařízení a tím jej vyprázdní. Vyprázdněným syfonem pak proniká zápach z potrubí.
Řeší se to buď vyvedením konce potrubí mimo objekt, zpravidla nad střechu, nebo instalováním pachové klapky na konec potrubí. Konec potrubí se prodlouží tak, aby byl výš, než poslední vstup do potrubí. Pachové klapky se prodávají v různém provedení a rozměrech, Jejich instalaci popisuje v návodu výrobce.