Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Darling blbne

Zdravím, ještě jsem to neřešil, kouknu na to zítra. Mám darling ve sklepě a nějak často spíná. Když pustím kohoutek, tak sepne hned. Když teče voda, tak najednou se výrazně zmenší tlak a pak se zas vrátí na normál. To dělá vždy cca po 5ti vteřinách. Je to tlak v expanzce, nebo něco jinýho? Vánoce jsou za rohem a nerad bych na ně byl bez vody. Fěkuju za rady.

Nutno podotknout, že stejně se chová vodárna, kde je přetlak expanzní nádoby příliš vysoký, pozor tedy na "přefouknutí". Přetlak nádrže by měl být o málo nižší, než aktuálně nastavený "spodní" (spínací) tlak tlakového spínače vodárny. Pokud se při tlakování dostane vzduch do rozvodů vody, je vadný pryžový měch v nádržce, který lze snadno vyměnit po demontáži příruby. Jeho cena nepřevyšuje 1000,-Kč a je běžně k sehnání skladem ve speciálkách na čerpadla, nebo na objednání v instalatérských potřebách a železářstvích. (nutno znát objem, nebo alespoň rozměr nádrže)