Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmenšit píst?

Zdravím.
Mám jawu 175/356, zehnal jsem si válec 175 (průměr 58mm) a píst z 250 (průměr 65mm).
Stěna válce je cca 5mm, kdybych ho chtěl nechat převrtat na píst, tak zbyde 1,2mm.
Mohl bych tam dát píst 60mm, ale to by mi výkon moc nezvedlo... Nebo,
Nechat si udělat píst na zakázku, za velké peníze. Nebo,
Píst, který je mi teď k ničemu zkusit zmenšit. Řekl bych že má tak 2mm v nejužším místě.
Je vůbec možní píst zvenku odebrat? Nevadí že bude lehčí?
Vadí když bude mít píst na nejužším místě jenom milimetr?
Chtěl bych se zkusit dostat na nějáké ty 2,5mm stěny válce. Bylo by to už dost? Je to v místě té vložky co se zasouvá do karteru, né tam kde jsou žebra.
Děkuji :-)

Na motorkářích jsem nic nenašel, ale registroval jsem se a až mi to schváli, tak se zeptám ještě tam.
Vím že by to bylo složitý no, ale kamarád by mi to udělal. Spíš jde o to, jak moc to můžu udělat, jestli to vůbec můžu udělat, a jestli to něčemu pomůže...
Čep je stejný

Jakmile začneš něco na pístu upravovat tak se ti rozsype při práci (jízdě) a namlátíš si. Myslím, že už jsem ti o tom psal jak to udělat. Podstatné je, aby ti to netlouklo do makovice nebo dole.

1mm, 2mm... to jsou vsechno upravy, ktery za velkejch nakladu muzou fungovat po dobu jednoho, mozna dvou zavodu. Tyhle zasahy k zvyseni vykonu motoru se prave na zivotnosti tezce podepisou. Vim co se zkouselo s trabi motorama kvuli litani - vykon jde i zdvojnasobit, ale o nouzaky pak neni nouze:-). Pokud si neladis masinu na zavody - a jakoze neladis, protoze timhle vybocujes z tridy - tak je to blbost, co ty kone nema z vyroby to rozumne nedozenes. Kup si neco co zralo vic ovsa.

Takový píst se nevyrábí.
Dneska jsem byl u kamaráda na soustruhu a zbrousil mi ten píst na 63mm.
Takže teď bude stěna 2,2mm, na pohled to vypadá, že to bude stačit.
Akorát teda nevím jak se zámečkama pístních kroužků. Jsou tam potřeba, aby spoj nechodil přes ventil?
Vyvrtat dirku a něco do ní vrazit je asi blbost, tak bych ten hliník "zeškrábl" ze stran, aby se kroužky nemohly točit.

řekl bych, že to myslel tak, zda by nebylo snazší sehnat celou jinou 250 nebo přehodit motory, pokud ti tak záelží na tvém rámu, do rámu by měl 250 motor pasovat, pokud si dobře pomatuju, rozhodně je to snazší, levnější a trvanlivější řešení a jestli zvýšit výkon, ikdyž nevim proč, tak bych pak upravoval tu 250 :-)

Píst není od výroby úplně hladkej, ale trochu hrubej kvůli tomu aby se tam držel olej. Když ho osoustružíš tak bude hladkej a bude se to špatně mazat a dřív nebo pozdějc zadřeš. Taky proto když se ti přidře motor, se nemá opilovat bordel z pístu píst, ale jen z válce a píst se nechá tak jak je. Jinak by byl píst na tom místě úplně hladkej, nedržel by se tam olejovej film a zase bys to tam přidřel.

Jestli ubereš materiál na válci či pístu, vždy jej oslabíš.Proto se dělá jiný průměr vrtání pro 175 a pro 250 ccm.A když tomu silnějšímu ubereš 5 mm, ve válci se bude pohybovat šlupička, která toho moc nevydrží.Nebo naopak, silný píst se bude pohybovat ve šlupičce.

Drsa, můžeš mi říci z kterého jsi kraje. To co tady leckdo píše jsou hlouposti i když jsou tam dobrý věci, ale sáhnout na píst je o hubu. Psát o tom, že je píst hrubý, aby se tam držel olej?? Kravina! Síla pístních stěn je volena tak aby nedocházelo k destrukcím a zkoušet do toho vrtat a dávat kolíky další hovadina. Zámky (lépe řečeno zajištění kroužku) jsou od toho, aby se kroužek nemohl protočit, v opačném případě se v nejlepším urazí o některý kanál (přepouštěcí, sací a výfukový) a vyjde ven nebo se to kousne!! Kdo se v padesátých a šedesátých letech věnoval motosportu a neměl na tovární výrobky tak se snažil v rámci svých možností něco vykoumat, já s kamarádem jsme toto udělali a fungovalo to!!

Jsem z olomouckého kraje.
Píst už mám vybroušený a myslím že by to mohlo fungovat, teď ho ještě mám daný na zhloubení drážek pro kroužky.
Když jsem píst přiložil k válci, tak to vypadalo na pohled silně (oproti tomu milimetru)
Akorát mám teď problem s těma zámečkama, nevím jak to udělat...
A když jste to měli vy, nebyla ta stěna válce moc slabá? Četl jsem od lidí co to měli, že by do toho nešli, že kvůli té slabé stěně se to hned zadře...

Dneska mi ho dal celý přeleštěný, a s těma drážkama ale teď nevím... Drážky pro kroužky by měly být tak hluboké, že do nich kroužek zamáčknu až dovnitř? Takže hlubší než výška kroužku? Teď jsou totiž trošku nad úrovní pístu

Již více se k tomuto problému vracet nebudu, mimochodem žebra na válci jsou ke chlazení (odvádí teplo) a drží vložku, spodek je zasunut do karteru, který to drží. Úpravy co děláš ted jsou na dvě věci na nic a na h...o, Jaký tam chceš dát kroužky? Pochopil jsem, že ta úprava je na 63 mm, kde je seženeš a když ho zkrátíš a vypiluješ zámek tak to bude šišaty a zmršíš válec. Kroužek v pístu vždy přesahuje, dotazy, který tady vznášíš se zeptat já kdysi kamarádova táty tak jsem do dneška oteklý jak by mě fackoval. Jinak píst musí být vždy menší o nějakou stovku než je výbrus válce o tom jsou tolerance vyjádřené jako A, B, C, které jsou vyznačeny na kopuli pístu a k tomu je patřičný průměr válce. Dále správná mezera mezi spojí kroužku ve válci je 0,2 mm.
Na konec ti přeji at se ti dílo zdaří.

Kroužky chcu zkrátit, jako zámky tam asi nechám bodnout sváry.
To že přesahuje chápu, (O tu setinu, o kterou je vetší válec, já bych si asi dal něco od 0,07 do 0,1) ale při zamáčknutí by měly být přesně tu setinu nad pístem, což nejde trefit, takže méně než setinu nad pístem, takže vlastně méně než píst (utopené v pístu) Podle ABC se řídit nemůžu, protože jsem píst zmenšoval.
2,5mm stěna vložky je odproti jednomu na pohled hodně, tak pokud se povede, mohlo by to být docela dobry (akorát teda obsah nebude 215 ale 203ccm), pokud se nepovede namontuju zpět starej válec.

Dobrý den,pokud se nepovede namontuju zpět starej válec,hezká myšlenka,ale jen pokud se to neutrhne v pístním čepu,ojnice rozstřelí kartéry,jen aby bylo na co starý válec namontovat.Můj kámoš motory dělá pro naše přední závodníky,ale né takovéto pokustónství.Vymýšlíte již dávno vynalezené a vyzkoušené nezdary,cesta tudy nevede.:-)