Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolace tepel. - co pod prah garazovych vrat?

Mam garaz propojenou dvermi s obytnou casti RD, myslim ze to stoji za to ten tepelny most pod vraty eliminovat. Zatim nenapada reseni, ktere by se mi zadalo OK. Vim napr. o specialni pevnem izolacnim materialu COMPACFOAM CF200, kdyz bych ho tam ale dal 10cm siroky prah, tak to vyjde na cca 4000 Kc. plus musim resit jeho prekryti zvrchu (UV nestabil), jeho polozeni "na rovinu" do nejake sterky a ne na krivou lepenku hydroizolace. Suma sumarum opruz za velky penize. Aktualne mam po cele podlaze prolozeno 5cm XPS a pokud bych dal nic nedelal, tak pod vraty tam bude nad XPS 9cm betonu - krasny tepel. most. Jednine dalsi reseni, co mne napadlo, dat tam tesne pod vrata jednocentimetrovy XPS nastorc, tak aby koncil cca 3mm pod cistou podlahou (barva, ne dlazba) s tim ze takovy prouzek bych prejizdejici gumou auta snad znicit nemel a knemu by dolehala guma vrat. Nemate nedko jeste nejake lepsi reseni idealne odzkousene?
Dik.

Vyzkoušeného nemám nic, vůbec to neřeším. Garáž mám přilehlou k domu, komplet je zatepleno, vrata dosednout na beton a hotovo. Ten centimetrový pásek pod barvou se neponičí, asi tam vydrží dlouho, ale pochybuji, že takový proužek pod vraty bude mít nějaký vliv na zateplení. Myslím, že se zbytečně zaobíráš nesmyslem...