Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lepení obkladaček lepidlem v kartuši

Dobrý podvečer, čeká mě obkládání koupelny a dumám, jestli jít do klasiky - flexibilního lepidla - a nebo použít něco v tubě. Podkladem je sádroš.
Asi to vyjde dráž, ale práce musí podle mě být mnohem komfortnější...
Máte nějaké zkušenosti?

Dražší to bude, o tom nepochybuju.
Spíš bych to bral jako "čistší" práci bez nutnosti stále odbíhat domíchávat flexibilní lepidlo (a už jsem po těch rekonstrukcích, kdy furt tahám kýble čehosi cementového, na tyhle hmoty alergický).
Přijde mi, že když tam natáhnu "tři hady z lepidla", tak se mi musí mnohem líp pracovat a i docílit rovinnosti (z toho mám největší obavu u flexilepidla - jednou potáhnu zubaté nanášítko pod úhlem 45 stupňů, podruhé pod úhlem 60 stupňů, výsledkem budou hrby na obkladačkách...

Obklady jdou flexilepidlem dobře a čím menší, tím to jde lépe, natáhneš, a nalepíš 10ks :-), výškově je to na pohodu, vždy je tam rezerva pár mm na rozmáčknutí lepidla, to dlažba mi přišla vždy mnohem horší. V tý akrtuši bych to použil max tak na opravu, když je potřeba udělat pár obkladů, v tu chvíli je i hroznej opruz míchat lepidlo.

Bude to aj čistejšie,rýchlejšie,komfortnejšie,nijaká ruka neodpadne,a nebude to o nič drahšie ako s klébrom ale nie s použitím lepidla ale s touto lepiacou penou.
http://www.madmat.sk/styro-753-pu-lepidlo-na-polys tyren-p2454
Pištol
http://www.madmat.sk/styro-753-pu-lepidlo-na-polys tyren-p2454-k-dokupeniu?box=tabber&#tabber

Ale musí byť dodržaná jedna podmienka - povrch musi byť rovný.Pretože hrubšia vrstva klébru dáva možnosť viac vyrovnávať nerovnosť podkladu.
Pištolou sa tlačí úplne zlahka.