Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím zaclonit PIR senzor?

Dobré dopoledne,
na baráku máme lucernu s nepolohovatelným pohybovým PIR senzorem. Spíná spolehlivě, bohužel kouskem zorného pole bere i silnici, takže projíždějící auta a busy nám vcelku spolehlivě rozsvěcují.
Pokoušel jsem se část PIR senzoru zalepit černou PVC páskou, tu ale PIR senzor zvesela ignoroval a detekoval pohyb i přes ni.
Nemáte někdo zkušenost, co by pomohlo? Alobal?

PIR senzor podle mě pracuje s tepelným obrazem snímané plochy a při pohybu "teplého fleku" sepne. Fresnelova čočka má za úkol rozšířit zorný úhel samotného snímače. Nějaké "vytváření mnohonásobného obrazu z vroubků na průzoru" mi moc smysl nedává.

Minulý týden jsem to tu vysvětloval. Funguje to tak, že obraz je rozdělen na aktivní a neaktivní zóny (rozsekán tou soustavou fresnel. čoček), pohyb čehokoli mezi zónami vyhodnocuje pyrosenzor jako změnu, resp. detekuje změny, je to gradientní snímač. Zorné pole se upravuje opravdu jen zacloněním části průzoru. Zalepení by mělo fungovat, řeší se to tak i profesionálně. Kdyžtak zkus místo jen obyč. pásky podlepit tlustým papírem, alobalem či kouskem plastu (třeba ustřihnout kousek kelímku od jogurtu). Nevidím důvod, proč by to zrovna u tebe nemělo fungovat. Stačí to i zabarvit nějakou barvou a funguje to.

Mimochodem u zabezpečovačky jsou PIRka proti tomuhle hlídána anti-mask systémem - když je zkusíš zastříkat barevnym sprejem či jinak zaclonit, spustí alaram. PIRku stačí málo a nefunguje, je to optický čidlo. Je mi záhadou, že nefunguje ta černá izolačka, možná jsi jen netrefil správný úhel zalepení.