Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou stojanovou vrtačku?

Zdravim, hledám pro otce do malý domácí dílny nějakou stojanovou vrtačku a potřeboval bych Vaší radu.

Něco jsem se snažil načíst o tom, padly mi to oka :
Ferm : http://www.eproton.cz/Vrtacka-Ferm-FTB-13-stolni/3 27616.html?af=1
Einhall : http://www.svarecky-obchod.cz/stojanove-vrtacky/19 76-vrtacka-stojanova-bt-bd-501-einhell-blue.htm

Na tyhle značky jsem slyšel celkem chválu, ale kdybyste měli jinej tip, uvítám :)
Nebo kdybyste měli nějaký rady, kolik min. výkon atd.. :)

Strop mám bohužel 3 000, doufám že i za to se snad dá sehnat aspoň trochu slušnej kus

Dobrý večer,
mám za to, že se to stejně všechno dělá v Číně. Do Evropy to přijede na stejný lodi, někde se to (v Hamburku) rozdělí a pak si tam firmy : berlan, ferm, proma atd. prdnou svoji nálepku-značku. Jděte prostě po ceně.
Já mám takovou stojanovku od roku cca 1998, běhá v pohodě, S předvrtáním od průměru 8, přes 10, 12, 14, jsem šel i do průměru 20 v plocháči 50/5 mm. Pouze jsem musel stočit stopky u vrtáků na průměr 13 mm.
Při vrtání většího počtu děr holt musíte někdy počkat, protože motor (370W) bývá dost horký
Zatím ale stále drží. No a když - na to přijdete praxí - se vrták většího průměru kousne , tak se vřeteno prostě zastaví a není tak velké nebezpečí úrazu. Mám dobré zkušenosti stran i jiného "vercajku" s BERLANEM. hezkej večír fz

Nedávno jsem koukal na tyhle vrtačky v OBI. Vzal jsem za vřeteno a možná tak u 7 vůle jak prase až na jednu. Takže buď koupit něco s tím, že budu muset vyměnit ložiska ( jenže zas tam je záruka)... jestli to vůbec nějaký má, nebo koupit nějakou poctivou starší a sám si ji zrepasovat. Ale tyhle čínský šmejdy na 1 a půl použití mě nesměj do baráku.

vreteno je ulozeno n lozicich, nevim co jisi zkousel, jestli vuli vretena, nebo pinoly, po vybaleni z krabice je hlavicka zvlast a musi se na vreteno narazit, takze pokud "prodavac" hlavicku nenarazi, ale jen nasadi, tak je mozne pri pohybu hlavickou citit vetsi vuli, ale to cloveku se znalostmi strojirenstvi nemusim vysvetlovat :) vim ze to neni zadna bomba, ale za ty penize slouzi dobre

Dobrý den, ten einhell se mě osobně jeví lépe. Větší výkon, větší průměr nástroje. i když já osobně, mám jen vrtačku narex v starém litinovém stojanu po dědovi a vždy jsem na tom udělal co jsem potřeboval, a myslím, že se toho v mé dílně vyrobilo hodně.