Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr varné desky - zkušenosti

Zdravím vespolek

možná dotaz spíš na ženy, ale proč to nezkusit.
Stojíme před výběrem kuchyňské varné desky, trh nabízí plyn, sklokeramiku a plyn.
Moje drahá plyn zavrhla okamžitě a indukci moc neznáme.

Ze zkušenosti a recenzí se indukce jeví jako SUPER
+ spotřeba
+ rychlost
+ účinnost
- pořizovací cena
- nutno mít nádobí se železným dnem

Jak už to bývá, nic není tak dokonalé jak se zdá, máte někdo i nějaké další negativní poznatky?
Řeším predevším zdravotní vlyv na jídlo (to magnetické pole se mi nějak nezamlouvá).

Přispějete postřehem?

Díky
Dušan

Moja roba prohlásila po prvním vaření že už by v životě nechtěla nic jiného než indukci. Já jsem o tom byl přesvědčený už když jsem ji potají kupoval. Shledávám jen pozitiva takže:

mínus - pořizovací cena - škrtám Dnes jsou ceny poloviční proti stavu před 3 lety kdy jsem ji pořizoval a to nemluvím o stavu před 5 lety.
mínus - magnetické dno - škrtám rovněž. I naše 23 let staré svatební nádobí funguje znamenitě. Vyřazeny byly jen rádoby nerezové lehoučké hliníkové kastroly a mlékovar s píšťalou. Nahrazeno nějakou IKEA sadou za necelé dva litry.

Soudě dle obavy z vlivu magnetického pole na jídlo ze zdravotního hlediska bych si tipl že nemáš ani mikrovlnku. Fakt ji nemáš? A co mobilní telefon, wi-fi a všelijakej ostatní radio-elektro-magneto sajrajt kolem nás..? To bych si spíš dělal starost jestli je eidam na smažák v pánvi opravdu eidam a buřty jestli alespoň stály vedle bedýnky s masem.

Já mam sice zkušenost jenom přenosným indukčním vařičem, používáme ho málo ale jsme hodně spokojení. S manželkou máme v plánu předělat linku a hodit plynovej sporák do (_*_).
Jaký nádobí bude fungovat zjistíš pomocí magnetu, používáme staré nádobí bez problému. Ona se dá sehnat i nějaká podložka pod nádobí ale nemám zkušenost.