Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tepelný most

Zdravím,
řeším otázku zateplení (příští rok)

20gz5nn.jpg
schéma

1. momentální stav - mokré zdi, zima a plíseň
2. polystyren
2+. předpokládám, že při velkých mrazech už nebude stejný účinek jako v bodě 2
3. je řešením i vnitřní izolace ze sádrokartonové konstrukce a vlny? udržím teplo vevnitř a zůstane most venku?
3+. prosím o dořešení, zůstane tepelný most venku nebo se mi udělá mezi zdí a vlnou most se vším nepříjemným kolem

díky za rady

Varianta 2+ nesmí nikdy nastat. Síla izolantu se navrhuje tak, aby byl rosný bod vždy, i v tuhých mrazech v izolantu a k stavu 2+ tím pádem nemohlo nikdy dojít. Pokud se síla izolantu podcení, jdou důledky následující: Vlhnutí zdi přichladném počasí. Varianta 3 je už z principu pitomost.

EDIT: Varianta 2 také není správně. Jak píšu výš, rosný bod musí být v izolantu, nikoli v rozhraní mezi izolantem a zdí.