Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pračka a vibrace

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak velký prostor potřebuje kolem sebe pračka..Myslím tím nakolik se "pohybuje" do stran při odstřeďování. Téměř všechny pračky mají šířku 59,5 nebo 60 cm. K dispozici mám v koupelně prostor ( mezi stěnou a umyvadlem) o šířce 62,5 cm. Je rezerva něco kolem 1cm na každé straně dostatečná? Předem děkuji za odpověď.

Skutečne 1 cm je na hrane možností i pro velice dobre utlumené pračky. Pro nižší cenovou kategorii je to málo a pootloukáš vše kolem.

Mohlo by to stačit v prípade, že nezakoupíš pračku z nižší a strední cenové kategorie.

Co jsi koupil Ty mámě za 4900, neznačí NIC. Nevíš a nemúžeš ručit stranové vibrace a prípadný posun.
Pračky které toto zvládají, mívají snímače vybrací a dle toho upravují odstredováni, mívají také kvalitnejší systém zavešení a tlumení.

V segmentu za 4900 se buhužel zatím nevyskytují.

Jak budeš mít možnost, tak koukni na užívané trecí tlumiče a jejich "kvalitní" plastová pouzdra i to, jak vypadají po 3-4 létech, tedy po dobe záruky ..... vúle v poudrech a vúle samotného uchycení na bubnu činí 6-8 mmm.

Že si spokojenej s nejlacinejším šmejdem je chválihodné. Svúj príspevek odešli také prodejci a výrobci, možná ho zverejní ve svých reklamních materiálech i s fotografiemi tebe a Tvé spokojené maminky u jejich pračky.
Možná zato dostaneš jejich dva nové pračky. Jedna bude odmenou, druhá jako záloha, kdyby se pokazila tá za odmenu .... :puff:

Já radši prařku po 3 letech vyhodím a koupím novou, levnou.Už vidím jak platím pozáruční opravu za krám, co stál nový 20 tisíc :D

Jen jsem chtěl naznačit, že vibrace omezíme hlavně dobrým vyvážením a správným plněním prádla.To by se neměla hnout ani levná pračka.

A kor v technice, nemá cenu kupovat předražené značky, skoro všechny montujou děti v Číně v dětském pokoji při svíčkách:-)