Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení zářivky pod kuchynskou linku

Dobrý den,

Chtěl bych se ze ptat jak správně zapojit zářivku.Ze zdi mě vedou tři dráty,modrej,hnědej a zelenožlutej.
V zářivce kam se zapojujou ty dráty je nálepka jak to zapojit,je tam písmeno N a písmeno U a pak takovej znak.
Může někdo poradit jak to správně zapojit?do jakého písmene dát jakej drát?a jakej drát dát do toho znaku?

Předem díky za rady.

U - hnědej, N- modrej, "a pak takovej znak" - zelenožlutej

Ale raději se obrať na pracovníka s elektrotechnickým vzděláním. Již dle Tvého dotazu je zřejmé, že o tom nemáš ani šajn. A kdyby ses přece jen do toho pouštěj, tak si ten přívod samozřejmě vypni jističem a následně odzkoušej že jsi vypl ten správný... no ale asi nemáž čím... tak bych fakt viděl na toho elektrikáře...