Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Těsnění silik.trubičkami a oprava kovotěsu

Při opravě těsnění kastlových oken

chci měnit kovotěs za nalepované silikonové trubičky, ale zatím nemám spolehlivě dořešený problém zjištění správného průměru silikonové trubičky, zkoušel
jsem plastelinu, ale moc se mi to nepozdává, je problém určit-odečíst správný průměr. Z diskusí vím, že je to důležité, kdo to podcenil a dal je tam jen podle
oka, tak v mnoha případech silik.těsnění strhávali, protože bylo nefunkční. Proto zatím do vyjasnění metody zjištění průměru trubičky by jsem chtěl opravit
nedoléhající kovotěs, který je jinak v pořádku. Ví někdo prosím, jak kovotěs "oživit"? Díky předem :-)
Také díky za předchozí rady

Snad né ? Kovotěs ? To ještě nekde na okne existuje ? U Vás dodavatel energie nezdražoval ? Začal až teď ?
Za těch minimálne 10 let co energie zdražila, jste proplatil dodavatali energie, zbytečne, minimálne jedny nová okna .... :puff:

Nevím kolik máte rokú, jak plánujete dlouho ješte bydlet v dané lokalite, pokud se dá odhadovat že budete naživu ješte 5-6 let nebo prípadne podobnou dobu tam budete bydlet, vemte si úver a dejte okamžite okna vymenit. Finančne to vyjde nastejno a po uplynutí 4-5 let budete v plusu.