Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada za tranzistor IRF 2805

Ahoj, odešla mi UPSka "APC Back-UPS ES 700" Cyberfort II, pach spáleniny a pípání poruchy. Odšrouboval jsem kryt a našel viditelně spálený tranzistor IRF 2805. Zkoušel jsem hledat v e-shopech, ale vypadá, že ho nikde nemají.

Dal by se nahradit nějakým ekvivalentem? Musel by jít přišroubovat na chladič.

Tady je datasheet:
http://www.irf.com/product-info/datasheets/data/ir f2805.pdf

a tady je popis UPSky s fotkami součástek (bohužel text je rusky, ale lepší článek s fotkami a detaily UPSky jsem nenašel):
http://www.ixbt.com/power/ups/apc_back_es700.shtml

Díky za radu. Ale ještě mi došlo, že tam jsou dva stejné vedle sebe na stejných chladičích, tak nevím, musejí být oba přesně stejný typ? To bych pak musel přepájet i ten zdravý.

Nevím, co tam dělají, elektronika mi před dvaceti lety protekla hlavou, aniž by zanechala stopu. Mohl by ses na to, prosím, ještě podívat?

Radeji ano, prepajet i ten zdravej. Na fundovanou a presnou odpoved bych musel znat zapojeni, ale dle napeti, proudu a toho ze sou tam dva si _MYSLIM_ ze to bude pul H mustek primarniho stridace. Tam by nesymetricnost mohla vadit - i kdyz vzhledem k tomu, ze je to UPSka pro pocitac a ne hifi zesilovac asi ne uplne zasadne.
EDIT: Trafo ma na primaru(tlusty draty) jedno nebo dve vinuti? Ale i tak, radsi bych to vymenil komplet, kdyz odesel jeden, tak ten druhej muze bejt taky nacatej.