Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Adhezní můstek místo špricu?

Dobré dopoledne,
zazdil jsem jedny dveře v interiéru (cihlovými bloky) a chystám se to omítnout a srovnat s okolní zdí. Všude je doporučováno na cihly napřed prsknout cementový špric. Vzhledem k tomu, že se jedná o interiér, se mi do špricování moc nechce. Co takhle natřít cihly adhezním můstkem - pomůže to omítce k přichycení? Nebo je to blbost?
Děkuji.

Možná by stejnou službu vykonalo lepidlo na ytong nebo flexi lep na dlažbu. Tak nějak s tím cihly potlapat. Nerozsříkne se to jak špric, naneseš vrstvičku, projedeš zubatou špachtlí a necháš zatvrdnout. Spousta lidí ohazuje bez špricu a taky to drží.
Je to v bytě.
Takže bych ty cihly vyluxoval, postříkal vodou z postřikovače na kytky, ten proti štětce neprská kolem a ohodil. Zkrátka co nejmíň si nabordelit.

Pravda, močit důkladně.

Jinak v momentě vezmou vodu z omítky a strhnou ji

I když... Jsem házel na hurdisky. Když jsou suché, krásně se to připleskne. Pak koukám, jak se rozlévá vlhkost z pleskance po hurdě a spadnul dolů naprosto suchý písek. Močit! Praštím se do čela. Nacákám řádně hurdisky, naberu, plesk - plesk a malta se krááásně odrazila a spadla na hlavu...:-)