Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odhlášení auta

Dobrý den,
Neporadil by mi někdo jak odhlasit auto?? Papír o eko. likvidaci mi asi nikdo nevypíše kdyz by sem si chtel auto nechat, ne?? Chtěl by sem si to nechat jen tak na ježdění mimo pozemní komunikace :-D Dik moc za každou radu :-)

Na registračním místě vyplňte formulář pro trvalé vyřazení vozidla z provozu a jako důvod uveďte "jiné využití - jako polní pracovní stroj". Pokud uvedete použití na díly, rozebrání do šrotu, nebo podobný důvod, kdy dochází k zániku vozidla, odhlášení nebude provedeno, protože tak se vozidlo stává nebezpečným odpadem a Vy nemáte oprávnění pro nakládání s ním. Pokud vozidlo zůstane kompletní, pouze přestane plnit svůj původní účel použití - provoz na pozemních komunikacích - je to změna jeho využití majitelem. Vozidlo je Váš majetek a úřad Vás nemůže přinutit, abyste s ním nějak nakládal, pokud neporušíte příslušné (eko) předpisy. Některý úřad požaduje fotodokumentaci stavu vozidla s viditelnými identifikačními znaky (VIN). Při jednání s úřadem se vybavte notnou dávkou asertivity, ale to je u úřadů zbytečné připomínat.