Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou skladbu podlahy ?

Dobrý den.Potřebuju poradit jakou zvolit nejlepší skladbu podlahy ve starém dome.Dům je neizolovaný a na podřezání nejsou finance a asi by to ani nešlo,protože zdivo je mix kámen-cihla.Po odstranění staré podlahy mám prostor pouze 13cm na celkovou tlouštku podlahy protože půlka místnosti je podsklepená a už jsem na betonových překladech.V druhé polovině můžu jít klidně níž-podklad udusaná hlína. (stará podlaha byla dřevěná,ted tam chci beton) Děkuji za odpověď

Když chcete beton, tak možnosti nejsou, v nepodsklepené části vybrat ještě pár cm na podkladní beton, cca 6 cm, srovnat překlady sklepa. Natáhnout hydroizolaci, navařit a svařit. vejde se vám tam 5 cm podlahového polystyrenu, separační folie a betonová deska navrch. Navozíte si do baráku hektolitr vody a nedejbože ho rychle přikryjete linem. U zdí se izolace vytahuje nahoru, ořízne se až s konečnou rovinou, kdyby se to podbourávalo, tak se dá napojit a hlavně, podlaha nepotáhne vlhko ze zdí.
Tímhle se zamezí odpařování vody z podlahy a podle situace to může ještě víc zatížit vlhkostí stěny. Ale dělá se to tak. Nikdy není čas(a peníze) udělat to dobře, ale vždycky se najde čas to předělat.