Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím vyplnit spáru mezi rámem okna a fasádou?

Dobrý den Všem,

prosím Vás o radu, čím utěsnit spáru mezi rámem plastového okna a brizolitovou fasádou. Rád bych docílil přiměřeně stejného odstínu jako má fasáda. Buď něčím zatmelit a pak přetřít namíchanou barvou nebo se již prodávají materiály k tomu určené s různými odstíny?

V příloze je spára nafocená. Její šířka je od jednoho milimetru až po jeden centimetr.

Děkuji za všechny rady a zkušenosti.

Vyplnit butylenovým stavařským tmelem šedé barvy. Každej bude určitě rozumět pojmu "medvědí hovno". Tmel bych přiznal, koneckonců se stejnak špatně přetírá. Vypěnění ze zkušenosti nedoporučím. Při dlouhodobém dešti nesprávným směrem dokáže voda proniknout do interiéru.

jednoznačně jenom tmel, pěna po letech změní konzistenci na prach ( osobně pěnu považuju za barbarství v konstrukcích na více jak 10let) a tmel se může propadnout -> následně může zatéct, ale i profukovat

Podporuji užití samotného tmelu, nicméně s odsuzováním pěny jako takové z neznalosti zásadně nesouhlasím. Ano, pěna se zhroutí v prach, ale jen pokud ji někdo z hlouposti ponechá napospas UV záření. Když bude řádně krytá konstrukcí, vsadím se že deset let přežije mnohokrát.