Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hruska s cervenou duzinou

Zdravim,
Nevie niekto, ako sa vola odroda hrusky, ktora ma cervenu duzinu ? Raz ked som bol maly som take hrusky videl, ale od vtedy nikdy nikde. Rad by som si to vysadil na zahrade. Kde to zohnat ? Pripadne ine "raritky" :)
Dakujem

http://www.preprirodu.bielekarpaty.sk/co-robime/so s-stare-ovocne-sorty.htm

Mnohým starším občanom ešte stále veľa vravia názvy Šemendzie, Štrúdláky, Kožovky, Žitnačky, Krvavky či Madžie hlavy. Tým, ktorí tieto názvy nepoznajú, ponúkam krátke vysvetlenie: Šemendzie sú jedny z najlepších hrušiek na pálenie, pálenka z nich má osobitú arómu. Štrúdláky sú veľké kyslé jablká veľmi vhodné do koláčov. Kožovky sú veľmi chutné jablká s drsnou šupou. Žitnačky sú drobné hrušky osviežujúcej chuti zrejúce zároveň s pšenicou. Krvavky sú letné hrušky z červenou dužinou.

http://www.zahrada.cz/forum/hrusne/stare-hrusky-45 03/?kotva=stare-hrusky-4535
Staré hrušky

host - xxx.xxx.162.155 (?)
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
je k prodeji na www.stareodrudy.org