Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čím zaizolovat podlahu v přízemí?

dobrý den. Je RD bez podsklepení, jednopatrový. Momentálně je hotová hrubá stavba. Chtěl bych se Vás zeptat, čím zaizolovat podlahu? pod příčkama a obv. stěnami je asfaltový pás, jinak je zatím pouze beton. Dům není podsklepen. moje představa je, žeby asi tam mělo nejdříve jít všude nalepit asfaltový pás. A co pak dále? chceme mít jak obkladačky (síň, koupelna) tak i plovoučky. Podlahové topení nebude.
Děkuju za rady jakou použít konstrukci pod obkladačky a jakou pod plovoučky. děkuju

Názor laika.

Dát lepenku ("Ipu", "Bitagit" či jak se to jmenuje) po celé ploše, pořádně všechno svařit. Na to polystyrén (tloušťku podle místní dispozice) a pak beton s kari sítěmi (pod 7cm bych nešel, ale víc je asi také zbytečné).

Podle projektu (stav radonu) je nutno případně zvolit protiradonovou izolaci, lepenka má hliníkovou vrstvu.