Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdy mohu štukovat

Zdravím odborníky a ZKUŠENÉ zedníky a zednické mistry.
Potřebuji poradit, jest-li mohu na čerstvou jádrovou omítku
natahovat štuk, nebo počkat, až vyschne a trochu vyzraje.
Natáhl jsem jádrovku ve sklepě, kde je trochu víc vlhko
a neschne to tak rychle. Nevím, jest-li mohu na druhý den
natahovat štuk, když to sice není vlhké, už tam nestrčím prst,
ale ještě to má takovou tu vlhkou barvu. Vyzrálá jádrovka
bývá šedá. Jaké máte zkušenosti?

Dík za rady.

Běžně štukujeme druhý, třetí den po najádrování. Jádro má ještě dost vlhkosti takže nestrhne vodu ze štuku. Se štukem se pak krásně pracuje a neschne pod rukama. Za posledních 15 let jsme nedělali jinou omítku než strojní či z pytle a nepamatuju že by nám nějak popraskaly apod. Výrobci omítkových směsí sice doporučují 1 mm tloušťky = 1 den schnutí a zrání pře dalším pracovním procesem ale to horko těžko dodržujeme jen na fasádách. Poctivě dodržíme vlastně jen pod stěrkové izolace před obkladem.