Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Demontáž sklíčidla DeWalt

Ahoj ,
dokázal by mi někdo prosím poradit s demontáží sklíčidla? :-)
Četl jsem zde přítomné vlákno na toto téma, ale odpověď pro mne jsem nenašel...
Potřebuji opravit šroubovák zevnitř, ale nejde rozebrat dokud se neodendá sklíčidlo..
Sklíčidlo je jištěné uvnitř hlavičky šroubem s levým závitem. Ten mám už vyndaný, ale jak nyní uvolnít sklíčidlo z osy akušroubováku??? Předpokládám, že i u aku Dewalt je hlavička uchycená na závit.. Někdo říká – upnout do hlavičky imbus a s ním to uvolnit.. Ale jak? Upnutým umbusem pouze točím s osou vrtačky (šroubováku) a volně se protáčí.. , není jak ji fixovat aby bylo možno vyvinout sílu na sundání sklíčidla.. Ke šroubováku nemám akumulátor, abych to zkusil silou motoru. Ani do mezery mezi sklíčidlem a tělem šroubováku není možné zasunout stranový klíč a fixovat osu. Mezera je úzká (ca 2mm) a osa je kruhová bez jakéhokoli tvarování, takže by to tam ani klíčem chytit nešlo.. Motor není bržděný, takže se protáčí.. Nevíte co s tím?
Děkuji Pavel

Není v otvoru pro šroubek co jsi vyndal závit? Mohl by to být pravý závit.
Po našroubování vyndávacího šroubku se na něj jemně poklepe a sklíčidlo by mohlo povolit.
Tedy pokud je na kuželu a ne na závitu.

Pokud je tam závit a lze sklíčidlem stáhnout imbus tak pak stačí opět jemně poklepat na imbus ve správném směru a spoj povolí.

Nádhera, povolilo to... dík moc "Kecal" :-) 1*

Závit tam nebyl, ale stačilo na ten upnutý imbus ostře poklepat z různých stran a najednou se to úplně uvolnilo.. Předpokládal jsem že na takový závit bude potřeba pořádnou sílu a tak jsem rovnou hledal jak tu hlavu celou znehybnit..

Budu ještě řešit druhý akušroubovák Dewalt s jinou hlavou a brzdou na motoru, tak to možná opět bude na dotaz.. Proto uzavřu toto vlákno až později...

Tak až nyní jsem se k tomu dostal..
Bylo to sice totéž, ale šlo to strašně ztuha.. mlátil jsem do toho tak že jsem si říkal že v totm musí odejít převodovka nebo něco... ale přežila to. Potřeboval jsem opravit řazení 1 a 2 rychlosti. Nakonec jsem zjistil že kvůli tomu tu hlavu ani nebylo třeba sundavat.. Ale Dewalt zklamal.. ten přepínač rychlosti byl tak subtilně vyrobený, že uvnitř popraskal i při domácím používání sám od sebe. Stejně tak přepínač LP chod špatně přepíná... Tyto věci i u levnějších běžně fungovaly dobře. Nicméně motor je super silný.

Pro AKU šroubovák DEWALT DCD 776 . sklíčidlo 13 mm
1. Nastavit na vrtání
2. Nastavit rychlost 1
3. Stávající sklíčidlo co nejvíc rozevřít
4. Torxem O10 uvolnit šroub uprostřed sklíčidla pohybem ve směru hodinových ručiček (levý závit) a šroub vyndat
5. Do stávajícího sklíčidla upnout imbus klíč 13 za krátké rameno
6. Tlakem (ale spíš rázem paličkou do dlouhého ramene imbusklíče) proti směru hodinových ručiček (pravý závit) uvolnit a vyšroubovat sklíčidlo
7. Našroubovat nové (pravý závit), rukou utáhnout
8. Našroubovat doprostřed sklíčidla pojistný šroub (levý závit) torxem O10, utáhnout
9. Schluss