Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem připevnění vanové stojánkové baterie

Zdravím, máme doma podobnou stojánkovou vanovou baterii. Už se po několikáté stalo, že do té hlavní hubice ( ta vlevo) párkrát někdo drknul, pootočil pak ji vrátil a za chvíli to bylo volný. Pokud vím , tak to je dotažený ze spodu jen matkou... nikde žádný pojistný šroubek nebo červík. Nemělo by tam být něco na stabilizaci v utáhnuté poloze, aby se to nehnulo? Nebo jak to zajistit. Na krev se mě to utahovat nechce, aby to neprasklo.

No tak, tam dej ješte jednu matku, lidove se té druhé matce na první, ríka " kontra matka " je tam práve kvúli zamezení pootočení první matky na závitu.

Na tento objev se prišlo nedlouho po tom, co se začali závitové spoje masove užívat, nejaké staletí tomu už bude ....