Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komín

Dobrý den
Lze napojit dva pece na jeden komín, když průměr komínu je 150mm. Jedná se o napojení druhého pece v opraveném podkroví na komín, kde je již zapojen kotel na tuhá paliva, ale o poschodí níže.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
normá výslovně tuto možnost zakazuje - kotel a krb má mít vždy samostatný komín. Další kritérium součet ploch spotřebičů = plocha světlosti komína. Účinná výška komína min. 5 m a to i pro spotřebič v podkroví.

To je tak zhruba s čím byste pravděpodobně nevyhověl.

Příjemný den, Jiří Novák, www.kominictvi.eu