Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Usazení kůlny na nářadí na betonové patky

Dobrý den,
stavím na zahradě kůlnu na nářadí - 2,5m x 3m. Zatím jsem vykopal adekvátně velkou díru hlubokou cca 20cm, následně chci vykopat díry pro betonové patky, do kterých pak zapustím ocelové kotevní patky U do nich pak základové trámy. celá díra včetně betonových patek bude zasypána štěrkem, koukat budou jen "nožky" kotevních patek. Betonovou desku tam nechci.

Mám následující dotazy:
- kolik minimálně patek by mělo pod domkem uvedeného rozměru být
- jak hluboko by měly patky jít (80 cm nezámrzné hloubky nebo stačí méně?)
- jaký profil základových trámů použít (plánuji cca 6x18 cm v kotevních patkách)
- ocelové kotevní patky použít ty co se zapustí do měkkého betonu nebo ty co se přišroubují k již vytvrdlé patce? U těch co se zapouští se obávám, že se to při tvrdnutí pohne.

Jestli máte zkušenosti s něčím podobným, budu vděčný za Vaše názory. Díky. Standa

Kúlna : 2,5m x 3m ?

Moc si to komplikuješ a zároveň šetríš na drevu. Patky vykop tak na dva rýče, cca 50-60 cm, strč tam jednoduše vázací nerezový drát 3-4-5 mm, proste co seženeš, naházej tam kameny a zalij to betonem.

Profilem drevených nosných trámku nešetri, minimálne 12x12cm, prípadne si sežeň kulatinu, sloupej kúru a motorovou pilou srovnej kde potrebuješ mít rovné plochy.