Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zacpání roury od kotle

Zdravím, prosim o radu. Z kotle mi vede roura do komína a u zdi se napojuje na jinou rouru. Mezi nimi je škvíra a není zcela zacpaná (loni mi dělali vyvložkování komína a dali tam té skelné vaty málo, když měnili roury). Teď ten komín špatně táhne. Můžu se zeptat čím jiným můžu škvíru zadělat, když nemám skelnou vatu? Díky.

Díky za odpověď. Ale nebylo by ještě něco jiného? Co bych mezi trubky mohl nacpat a nemusel je při tom vytahovat jednu z druhé? Ta skelná vata tam z části je, akorát ne po celém obvodu... Nechce se mi kupovat celou desku skelné vaty kvůli tomu kousku...

Šnůry jsou v různých průměrech a tvrdostech k dostání v těch všelijakých hobbymarketech. Když tam lze nacpat vatu, nacpete tam i šňůru. Ještě mně napadá kamnářský tmel. Pokud je rozdíl v průměrech těch rour větší než cca 1cm, je to na pováženou a chtělo by to řešit spíš nějakou redukcí.

Oni do sebe zasunuty jsou, ale mají o trochu jiný rozměr. Odhaduji, že ta užší je do té širší zasunutá tak metr a končí až někde v komíně. Potřebuji to ucpat mezi nimi. Kominík mi to řekl, jinak by mě to ani nenapadlo, protože se z toho nijak nečoudí atd. Prý to pak ale bude lépe táhnout.

No, skoro bych řekl, že takhle to být udělané nesmí. A jestli to kominíkovi nevadilo, tak je divnej a už bych se ho na nic neptal.

Samozřejmě, že po ucpání to bude mít lepší tah. Ale spíš bych to řešil nějakou přechodkou na rouru, než to takhle prasácky ucpávat...